| vasile093 a întrebat:

Stiti vreun remediu impotriva timiditatii, tactici? ceva care poate a functionat si la unii din voi. un sfat ar fi ideal...

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un remediu ar fi sa iei o oglinda, sa te privesti in ea si sa incepi sa spui cu voce tare toate injuraturile sau cuvintele urate pe care le stii.In fiecare zi, pana te simti ceva mai indraznet.
Exista si un exercitiu yoga, asta l-am incercat si eu.In fiecare dimineata,in momentul in care te trezesti, nu cobori din pat, ramai sub plapuma si incepe sa scoti toate sunetele de animale pe care ti le poti aminti.Sa miauni, sa latri, sa ciripesti etc.In fiecare dimineata,la fel.
Vei vedea ca,facand lucrul asta mereu,stiind adica ce anume ai facut, dispozitia ta va fi teribil de buna, vei avea o veselie si o pofta de gluma cu cei din jurul tau de necrezut!
Succes!

| Alexandra3012 a răspuns:

Multa comunicare, incearca sa socializezi cu persoanele apropiate mai mult iar apoi va fi mai usor si cu celelate persone, nu fi rusinos, daca ai ceva de zis zi... Dar daca esti tu timid de firea ta, accepta-te asa poate ca e mai bine, nu vei cunoaste rautatea oamenilor din toate laturile

| GicaLoverBoi a răspuns:

Bea frate pana pici in cap. n-ai nici un stres dup-aia.