| Ava1231 a întrebat:

Stiu ca majoritatea baietilor nu le place sa fie "cuceriti" de fete. Dar daca totusi o fata va place, care ar fi cel mai ok mod de a va arata asta?
Adica mi se pare frustrant ca noi fetele suntem vazute ciudat daca va aratam ca ne place de voi iar la voi baietii nu e nimic neobișnuit sa spuneti fetelor ca va place de ele, sa le invitati in oras, sa le intrebati daca vreti sa fie cu impreuna cu voi. Dar daca o fata ar face asta ar parea ciudat...

18 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai numa un tampit de baiat nu doreste sa fie cucerit, majoritatea barbatilor sanatosi la cap doresc asta, se simt bine cand sunt curtati si doriti.
Eu te-am mai intrebat si nu mi-ai zis, de unde ai scos ca e injositor sa arate o fata ca place pe unul?

Tu generalizezi si nu e deloc bine.

| Ava1231 explică (pentru Mosotti):

Asa mi se pare, ca e injositor
Daca eu ii arat/spun si el nu ma place ma simt ca ultimul om...si apoi el se crede important ca e placut de fete si blabla
Si eu ma simt urata si neimportanta

| Mosotti a răspuns (pentru Ava1231):

Pai ma mir ca ti se pare asa, nu stiu de ce ti se pare injositor ca arati ca-ti place cineva.
Si daca nu te place de ce sa te simti ca ultimul om? Nu poti fi placut de toata lumea, e ceva normal sa nu te placa la o adica, dar incerci, ce ai de pierdut?
Daca nu, stai asa, ce sa zic, sa ratezi o eventuala sansa.

Nu poti sa te simti urata pana nu verifici ce zice piata adica baietii, tu nu incerci sa vezi daca te place, te consideri de dinainte urata fara sa afli daca te place.
Daca nu te plac 97 % din barbati, mda, atunci poti sa zici ca nu esti mai deloc atragatoare, dar nu sa zici asta inainte.

Ce ar fi sa nu aratam nici noi baietii ca ne place una, doar ca e posibil sa nu ne placa, nu ne place, aia e, urmatoarea. Dar cum am zis, multi baieti care arata binisor merg la sigur la fete care dau semnale discrete ca ii plac, si e si logic asa.

O uitatura, o bagare de seama mai ca lumea, etc, stiu femeile cum sa dea de inteles ca place pe unul tocmai ca sa stie acela ca il place, si sa aiba ele sansa ca el sa zica hai.
Isi joaca cartea, tu vad ca ai niste erori de gandire care iti fac rau in viata.

Nu e placuta de unu, nu-i nimic, da semn la altul ca-l place, asta e o gandire sanatoasa.
Tu prin gandirea ta iti iei orice sansa de a reusi.
Fara sa dai semnale o sa te abordeze beieti mai nearatosi in general, dar de aia nu-ti place tie.

| Ava1231 explică (pentru Mosotti):

In trecut i-am spus unui tip asta si chiar asa a fost
M am simtit mult timp prost dupa

| Ava1231 explică (pentru Mosotti):

Nu crer ca ratez o eventuala sansa
Sigur nu exista acea sansa, sunt urata, alte fete sunt mult mai mișto
Mereu ma vor doar baietii pe care eu nu ii vreau

| Mosotti a răspuns (pentru Ava1231):

Am inteles, poate nu ai nota fizica mare pentru aia aratosi, ce sa zic.

Adica te vor aia nearatosi, corect? Adica aia pe care tu nu ii placi.

| Ava1231 explică (pentru Mosotti):

Da.

| Mosotti a răspuns (pentru Ava1231):

Asta e, si aia neatractivi bat la tine ca n-au acces la altele mai misto probabil, asta daca tot zici ca nu arati bine, eu iau ca e cum zici, aia e.
Si adevarat ca aia misto se dau la alea tot de nota mare ca na, pot sa faca asta, de ce s-ar da la note mai mici?!

Ai vazut? Sa mai se minta astia ca nu fizicu e eliminatoriu, cum nu? Nu vezi si la tine, iti fug ochii intai, dupa aia afli ce caracter are si altele.
Daca nu te atrage deloc, nici nu te mai intereseaza caracteru si inteligenta, ca nu mai vrei sa afli mai multe despre ala.
Desi practica arata ca e asa, multi neaga.

Ca dupa ce te atrage, analizezi si caracter si creier, este alta, ca nu merge o rel serioasa fara astea, insa fara fizic, se opreste totul acolo, asta nu pricep multi.
Ptr o relatie de calitate zic cu sentimente, nu asa de carton fara nimic, doar asa de compromis sa stau si eu cu una sau unu.

| Ava1231 explică (pentru Mosotti):

Pai ai ft mare dreptate
Chiar asa e
Fizicul e cel mai important si le bate pe toate
Daca nu-ti place fizicul, nu ti place nimic

| Mosotti a răspuns (pentru Ava1231):

Exact! Am tot explicat si pe aici si de multe ori sunt contrazis doar de cei care n-au fizicul si se mint ca nu conteaza asta prea mult domne, ca, cont celelalte, adica in mintea lor spera sa conteze ce au ei doar, pai nu merge asa, natura n-a vrut asa.
Ca aia care au fizic niciodata nu or sa zica ca nu e asa, ca doar simt si ei asta, sau daca zic, mint inseamna.

Confunda sau se fac ca, confunda termenul de eliminatoriu cu termenul suficient.
Fizicul este proba eliminatorie dar NU suficienta pentru ceva serios, asta da.
Insa "eliminatoriu" este f clar ce inseamna, fara asta nu mai conteaza nimic.

N-ai vazut ca si la copii "vai ce frumusel e", nu zice "vai ce destept e", asta o zice dupa aia poate.
Nu se zice "ce e destept si cu caracter bun si lui dzeu ii place", zice ca ce e frumos si lui dzeu ii place.
Ca dovada ca multi prosti intelectual si caracterial au n gagici misto, se insoara, au si copii.

Daca nu atragi deloc, daca esti prost ti se zice ca esti prost si ca nu ai nimic in cap, daca esti destept zice ca plictisesti cu atatea chestii mai serioase si complicate de discutat.
Daca te comporti mai nasol zice ca esti badaran, nesimtit.

Daca atragi, daca esti prost ti se zice "lasa ca esti okey, nu trebuie sa fim genii acum, nici eu nu-s asa geniu si stralucit, conteaza sa stii sa te porti", iar daca esti destept ti se zice "woow, ce destept esti!".
Daca esti si nasol la caracter, se mai tolereaza na "de, mai greseste si el acum, asta e".

Asa ca e f clara treaba cred eu.

| Mayhem666 a răspuns:

De ce sa para ciudat? Nu mai suntem in secolul 18, nu e nimic ciudat ca o fata sa faca prima miscare. Poate toate astea sunt in capul tau, ca sunt sigur ca nici un baiat nu ar fi frustrat daca o fata l-ar aborda prima, mai ales daca e o fata pe care si el o place.

| alexalx1234 a răspuns:

Sunteți văzute ciudat doar de băieții ăia de cartier care se cred buricul pământului. Adică de scursurile societății. Mie nu mi s-ar părea ciudat dacă o fată ar arăta că mă place.

| Saiko10 a răspuns:

Ce ma? cum ai ajuns sa ai ideea asta? ar fi genial daca fetele ar face primul pas.

| Willis a răspuns:

Cum spune și colegul, depinde, de caracterul băiatului. În mod normal, nu ar trebui să fie nici o problemă din partea băiatului.
Poți întra în vorbă cu el, și din discuțiile purtate, îi spui că ești atrasă de el.
Asta fiind varianta pe ocolite.
Mai este varianta să îi spui direct.
Bună te admir de o vreme, și te întreb dacă este și din partea ta același sentiment?

| FOG92 a răspuns:

Fereasca dmz pai de obicei voi fetele dati semnale ca va place de un baiat iar daca respectiv e bou si nu le intelege e problema lui... de aici si vorba if she is not showing interested in you don't even bother try it

| FOG92 a răspuns:

Care e cel mai ok mod tu ne intrebi pe noi care esti fata, p l m razi la glumele lui ii invadezi spatiul, nu il lasi o clipa te joci cu corpul... asta pare o intrebare la tine de genul ma plictisesc

| Anonim5695 a răspuns:

Nu e ciudat ca o fata sa faca primul pas, insa baietii se simt intimidati si nu sunt obisnuiti cu tipul asta de abordare. Is obisnuiti sa fie ei masculii alfa si femeia sa fie prada.

| Andreiomul a răspuns:

De ce ar fi ciudat? Cine spune asta, adică eu personal, aș privi cu ochi buni lucrul ăsta, îmi arăți că ai inițiativă și că nu îți e teamă de necunoscut. Te-aș lua în brațe și te-aș aprecia de 10 ori mai mult. Părerea mea personală, poate ceilalți gândesc diferit. Ideea e că nu înțeleg de ce ar părea ciudat. Succes în toate.