| simona_1150 a întrebat:

Stiu ca nu are nici o legatura... nimic... dar simt nevoia sa ma descarc. Sunt impreuna cu prietenul meu de mai mult de 2 ani... si el este plecat. Vreau sa spun ca imi este ft ft dor de el. Si nu mai stiu ce sa mai fac... in fiecare zi imi este tot mai greu sa stau asa... fara el. Ii simt enorm de mult lipsa. Poate o suna ciudat si anormal, dar eu asa simt. Eram obisnuita sa vorbesc mereu la tel cu el si sa ne vedem foarte des. Acum... chiar daca ne auzim... nu e la fel ca atunci cand stii ca persoana respectiva e la cativa km de tine. Ce sa fac? Am trecut prin multe impreuna. Nu e vorba de 2 saptamani sau 2 luni. E vorba de 2 ani. Ani care au trecut. Si eu, in acesti ani, m-am chinuit sa imi pastrez relatia. Cu bune si rele. Certuri, despartiri, impacari. Impotriva intregii mele familii. Uneori simt ca i-am pierdut pentru nimic, dar ceva ma impinge sa continui. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de voi doi in primul rind. Daca il iubesti atit de mult, daca si el te iubeste la fel de mult... asta conteaza. Dar doi ani inseamna mult. Sa fiti despartiti de atita vreme, nu e putin lucru. De el ce stii? Din ce vorbiti, cit mai arde flacara de la inceput? Problema e sa nu fi aparut altcineva intre voi. In doi ani nu stii ce se poate intimpla. Fete frumaose sint peste tot. De asta se pune intrebarea daca tu simti ca mai e aceeasi flacara, ca la inceput. Nu spui prea multe, nu se pot face supozitii, cu atit mai putin sa fie posibil sa ti se dea si un sfat. In primul rind asta conteaza, daca intre voi este aceeasi atractie ca la inceput, daca va iubiti la fel de mult... amindoi, nu doar tu...

4 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Depinde de tine, dar in aceeasi masura si de el. In astfel de situatii, femeile sunt mai perseverente in a mentine o relatie care schioapata poate, si asta din cauza ca tot ele sunt perseverente in a o construi. Trebuie sa faci tot posibilul sa mentii focul aprins, dar cu finete si diplomatie. El nu trebuie sa simta altceva decat ca totul este la fel ca inainte, ca il iubesti la fel de mult, ca relatia decurge la fel de bine. Chiar daca ai o teama sau mai multe, incearca sa nu-i dai de inteles. Repet: finete si diplomatie! In ziua de astazi tentatii sunt destule...

| simona_1150 explică:

Pai... el e plecat de o luna jumate. Cam asa. Nu e plecat de mult timp. Suntem impreuna de 2 ani, dar el a plecat acum o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, o micuta confuziehee hee Sper sa nu stea prea mult, pentru ca ramine valabil tot ce am spus. Ochii care nu se vad se uita.

| ------ a răspuns:

Buna...Totul depinde de voi daca aveti incredere si va iubitit va rezista relatia si in continuare...Stiu foarte bine cum te simti cum e in situatia asta, si prietenul meu e plecat de 3 luni si inca va mai sta o luna, stiu foarte bine cat de greu si cate de naspa te simti... dar timpul va trece...Eu am o relatie de jumatate de an dar distanta asta ne-a indepartat un pic sad...

Eu zic ca daca il iubesti si te iubeste cu adevarat veti trece peste toate si veti ramane impreuna incontinuare... E normal sa te simti rau, sa-ti fie greu fara el dar va trece timpulwinking

sa va iubiti mult