| ScapaMaDeEa a întrebat:

Iubitul meu este plecat in strainatate pentru o luna si sunt foarte trista. O sa pastram legatura, vom vorbi vreo 5-10 minute pe zi la telefon, imi e asa de dor de el! Nu a plecat de mult si deja simt ca mor...I-am promis ca n-o sa plang dar nu ma pot tine de cuvant! Vreau o vorba buna si o consolare, a mai trecut cineva prin asa ceva? sad Tin enorm de mult la el si suntem impreuna de 4 ani, nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede! sad Ajutati-ma! sad

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu zic ca esti putin rasfatata si doresti sa fii in centrul atentiei. Este si acesta un mod de a exista.

| ScapaMaDeEa explică (pentru neutrino):

Puţin mai mult. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai.o luna nu e mult.
eu de 2 ani imi vad iubitu din 3-4 in 3-4 luni. deci o luna o sa vezi cat de repede trece.
Incearca sa iti ocupi mintea cu altceva, un film, o carte si nu o sa te mai gandesti cat iti e de dor.

| Razeph a răspuns:

Vei rezista fara el, stiu ca este cumplit sa stii ca persoana iubita nu iti este alaturi, dar gandeste-te la toate momentele frumoase pe care le-ati petrecut pana acum, acestea iti vor mai alina sufletul happy

| sara18 a răspuns:

Bunahappy in primul rand sunt sigura ca totul va fi bine, deoarece daca sunteti impreuna de 4 ani, 1 luna nu va schimba nimic.In al doilea rand, ca sa iti treaca timpul mai repede ar fi bine s iesi cu prietenele sau sa mergi intr-o mini excursie, sa te uiti la filme sa citesti, depinde ce iti place.Personal era sa trec prin asa ceva...dar din fericire pentru mine nu s-a intamplat, asa ca in mare inteleg prin ce treci, deoarece prietenul meu nici nu a plecat insa acele momente cand eram sigura ca va pleca si cand stiam ca va fi departe de mine ma terminau...O sa vezi ca o sa treaca repede luna in care este plecat big hug :*

| ScapaMaDeEa explică (pentru sara18):

Sper din tot sufletul ca asa va fi. Acum daca incepe scoala sa zicem ca voi avea o ocupatie, dar tot imi va fi dor de el! sad Multumesc!

| sara18 a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

E normal sa iti fie dor de el, dar cum ai zis si tu incepe scoala si macar vei mai fii mai ocupata

| wiperkilL a răspuns:

Ia-ti 2 kg de morcovi si joaca-te cu ei... nici nu vei simti ca iubi lipseste laughing)

| ionutovidiuu a răspuns:

Mai eu am trecut prin asa ceva. adica eram la fel ca si prietenul tau. crede-ma ca sigur si lui ii este greu dar incearca sa te cosolezi cu gandul ca o sa vina si o sa fiti din nou impreuna si sa aveti incredere unu in altu ca la mine din cauza asta au inceput certurile si la final... despartirea si crede-ma ca e frt rau deci prin urmare incredere si sa treaca timpul mai repede... ajut-o pe mama ta la ce face ea prin casa sau dormi sau iesi pe afara si nu renunta la VOI!

| ScapaMaDeEa explică (pentru ionutovidiuu):

Nu renuntam, la noi increderea nu lipseste! Dar problema este ca abia a plecat si mai sunt 22 de zile! crying