| dianainsta01 a întrebat:

Suna ca o situatie comuna. Am 15 ani si nu am avut niciodata iubit, primul sarut sau vreo tentativa de relatie. Ma simt pe dinafara. Au fost cativa (nu multi) baieti care m-au placut si invers, doar ca de fiecare data fugeam de o relatie cu ei pentru ca mi se parea ricol deoarece sunt prea mica(sau incercam sa ma conving ca e ridicol), eram sincer si speriata, nu voiam sa fiu tipicul de fete cum erau prietenele sau cunostiintele mele. Plus ca niciodata nu am placut un baiat si sa incerc sa ii spun asta, adica niciodata nu am reusit sa simt eu prima ceva, nu stiu de ce. intotdeauna placeam baietii pentru ca ma placeau ei si erau draguti. dar mereu exista ceva, o retinere, ce ma facea sa dau inapoi. la liceu toti baietii mi se par imaturi si toti la fel, ca o turma. nimeni nu este compatibil cu lucrurile care imi plac mie imi materie de orice (de la muzica pana la caracter). nu sunt rautacioasa, dar nici calda asa cu nimeni. ati fost sau stiti situatii asemanatoare? a-ti avea niste sfaturi? vi se pare mai dragut in mod normal ca o fata sa fie apropiata si calda asa fata de baieti?(poate asta e problema).

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta e ok sa nu ai iubit mai bine mai astepti 1, 2 ani, callda esti fata de iubitul tau nu poti fi fata de toata lumea, calda esti fata de baieti frumosi, inalti cate te vor pentru sex, spui ca sunt imaturi? dar ce ai vrea la 15 ani sa se insoare cu tine? e ceva normal imaturitate lor

| mentholinks a răspuns:

Cand ai pretentii e mai greu sa fii satisfacuta.

| SasNetRomania a răspuns:

Ramai asa esti ok pana la 17-18 anisori happy mai ales la ce baieti sunt in ziua de azi, zi de cei sub 24 ani..vai de steaua lor.
Mai bine singura decat cu o remorca nefolositoare... in schimb o sa te foloseasca ei pe tine.
Sa fi apropiata nu e nimic rau acum fiecare intelege altceva prin "apropiere" totusi nu exagerata happy

| Add_Adi_1996 a răspuns:

Incearca cu fete daca nu merge cu baieti.