| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, cum stiu daca pot face copii? la fete daca vn menstruatia afli, da la baieti e cv de genu asta? am par pe picioare, subrat la zona genital, si mi s-a alungit penisu, si incepe sa mi se ingroase vocea, deci sunt in pubertate.va rog fara raspunsuri tampite, e important pentru mine.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca esti la pubertate,vei incepe sa ai visuri "umede",polutii nocturne,care semnifica o activitate de varf a hormonilor tai.
Acum,daca spermatozoizii tai sunt in stare buna pentru procreere,poti afla numai prin spermatograma,o analiza simpla,in care se masoara viteza lor,timpul de reactie,situatia lor morfologica si fiziologica, etc.
Si,afirmatia ta ca la fete e simplu este gresita,o fata chiar daca ii vine ciclul menstrual asta nu este garantia ca va putea avea copii,exista o multime de probleme si pentru ele,nu-i cazul sa intru in amanunte.
Deci,din cele postate de tine, se pare ca esti dezvoltat normal si fiziologic, urmareste daca apar si polutiile astea nocturne si relaxeaza-te.
Bafta!

Abh
| Abh a răspuns:

Daca te chinuie intr-atat subiectul, faci o spermograma. Ea este singura care iti poate arata cati "mostenitori" de calitate ai.

| sorinL1 a răspuns:

Ajungi pe la 15-16-17 ani si descoperi singur.

| Laurretta a răspuns:

În momentul în care ai să te trezești cu chiloțeii "uzi". Încearcă să descoperi acest lucru singur prin mastubare.
p.s nu este nimic rușinos.winking
Baftă!