| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si ma masturbez foarte des credeti ca e ceva ne inregula cu mine?

Răspuns Câştigător
| Ella_6365 a răspuns:

Si la tine 'des' cat inseamna? ca poate sa fie cat o fac si ceilalti... daca e aproape zilnic, eu stiu ca e normal... daca e de mai multe ori pe zi... fa o pauza;}

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Doar daca exagerezi, te epuizezi, devii apatic, obosit, si iti poate scadea interesul fata de situatia normala, cu o partenera! Deci cauta-ti una corespunzatoare, compatibila si intelegatoare, faceti ce trebuie impreuna, ok, si o sa ti se diminueze, posibil f. accentuat, acest impuls! Re/Descopera farmecul unui cuplu functional, si bucura-te de toata complexitatea trairilor aferente implcite, cu igiena, respect, cosideratie fata de ce vrea si ea, tandrete si altruism, si va fi Bine! SUCCESS!

Janina
| Janina a răspuns:

Esti curios....sa inteleg ca esti nascut in 95? e lasa ca te faci tu mare tongue

| want2bMajestic a răspuns:

Pe langa faptul ca provoaca dependenta duce si la probleme psihice...asa ca ...mai rar

| rebeka_3345 a răspuns:

Este cv normal sa te masturbezi mai ales daca esti virgin... dar totusi esti baiat, fa-ti tupeu si date si u pe la fete... e mult mai placut sa faci sex decat sa te masturbezi
... oricum u sti cum iti place mai mult

| rita a răspuns:

Psihosex... vorbesti ffff bine dar degeaba. k nu ai cu cine

| emilica95 a răspuns:

Draga psihosex nu crezi ca e cam prea mic?

| albc12 a răspuns:

Ms

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Get a girlfriend!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, si masturbarea are limitele ei, indicat ar fi s-o faci mai rar, devine obisnuinta...incearca o alta modalitate sa te satisfaci... dar varsta ta e prea mica so poti face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu.
Formează un cuplu cu o fată și trăiește iubirea la cotele ei maxime.
Se merită.
Renunță la masturbare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da... daca nu schimbi mana... dai in reumatism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O partenera buuuuna ar fi solutia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toti baiestii o fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te masturbazi, stiu eu, elimini foarte multa vitamina A si calciu, si alte substante necesare organismului. e nevoie ca ele sa se regenereze, deci fa-o mai rar. cred ca odata la 2-3 zile, pentru varsta ta e ok. a...si e absolut normal sa te masturbezi, chiar daca Biserica zice ca e un pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine cauta-ti ceva de...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu frate dar incearca si u cu o fata stii e alta treaba(alta mancare de peste)tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu masturbarea dauneaza ci modul cum te masturbezi. Organismul uman produce zilnic sperma, sperma nu este limitata se regenereaza oricand. Situatia e simpla ai prietena faci sex nu ai prietena te masturbezi. Eu cand aveam cate o partenera nu ma masturbam ca aveam placere sexuala acum momentan sunt burlac o mai iau la laba din cand in cand.