| Fefe_2282 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a si plac la nebunie un coleg! Ma inteleg foartebn cu el dar nu stiu cum sa ii spun ca il plac! Dau funda pentru raspunsurile bune

Răspuns Câştigător
| dorotich a răspuns:

Apropie'te de el. intra in gasca lui. glumeste, din cand in cand complimenteaza'l ("tricou frumos" -> patratele laughing sau zi'i ca'i sta bine parul' thinking)
e foarte usor sa transformi o prietenie intr'o relatie. fa'l sa se simta in largul lui atunci cand e langa tine. trebuie sa creada despre tine ca esti de gasca, de treaba, amuzanta, o tipa "cool". poate incepe si lui sa ii placa de tine smug
succesuri laughing >:d

3 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

La nebunie si daca zice nu inebunesti? intreba-l si vin sa te vad la spital pe urma...

| KaTtY a răspuns:

Daca va intelegeti bine atunci e foarte usor sa te apropii de el
ii poti spune in fata ca il placi
si trebuie sa te astepti la orice raspuns din partea lui
ori negativ ori pozitiv
iar daca o sa fie negativ incearca sa il convingi ca il placi
bafta!

| Trinitygen a răspuns:

Hmph...