| LGC1 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 8 a imi place de un baiat de la mine din clasa. Oare este bine sa-i spun ca-l plac? As vrea sa argumentati raspunsurile. Va rog dau funda raspunsurilor mai bune :*

Răspuns Câştigător
| Cosmin300 a răspuns:

Hey. Stii ce spun eu? Verifica prima data atitudinea baiatului fata detine. Daca acesta se comporta frumos, te ajuta, te apara, vorbeste cu tine bland, este dispus mereu sa-ti explice ceea ce nu ai inteles, este clar ca te place. In acest caz nu ar strica sa-i spui tu ca il placi, daca el nu ti-a spus. Nu e bine sa-i spui direct, la scoala. Mai bine faceti o plimbarica dupa scoala, ii spui ca vrei sa-i zici ceva. In acel timp vorbiti, incerci sa te apropii de subiect si la un moment dat ii spui. Daca te iubeste, raspunsul va fi minunat!

Daca baiatul nu se comporta frumos cu tine, se da la toate fetele, nu te ajuta, nu te apara si nu este bland cu tine, eu zic ca nu tine la tine. Nu are rost sa iti irosesti dragostea cu el, caci daca nu te iubeste isi va bate joc de tine foarte tare si tu te vei simti ca in iad...
Sper ca te-am putut ajuta!

Daca si fata pe care o plac ar citi aceste randuri...

| LGC1 explică (pentru Cosmin300):

Multumesc pentru raspuns. Cine stie pote a citit fata randurile tale happy

5 răspunsuri:
| danut222 a răspuns:

Nuuuuuuuu, in primul rand e de la tine din clasa are si 14/15 anii si i place si de fetele din clasa...(sa le...) nu iti fa iubit din clasa ta! ca nu e bine

| Exilee a răspuns:

Mie-mi plac fetele care nu evita in a-si expune sentimentele baiatului.

| unknøwn a răspuns:

În primul rând că sentimentele nu se exprimă prin cuvinte.
În al doilea rând... sentimentele nu se exprimă prin cuvinte.
În al treilea rând, SENTIMENTELE nu se exprima prin CUVINTE.

De ce toată lumea vrea SĂ-i spună partenerei sau partenerului că îl sau o place? Nu mai vrea nimeni să ARATE?! Să demonstreze?!

| rarepearls a răspuns:

Pai daca tu crezi ca merita, si ca nu te va respinge, poti sa incerci..nu poti sa stii de unde sare iepurele...de obicei baietii ar trebui sa faca primul pas indiferent daca sunt sau nu mai timizi. totusi, iti da semne ca te-ar place si el? Daca da... eu zic sa incerci.incercarea moarte n-are. te pup bafta :* fundita? puppy dog eyes