| Jojo_2758 a întrebat:

Sunt confuza.Baiatul pe care il plac se comporta ciudat...Deci acum doua seri eram afara cu 3 prietene.Stateam pe banca si vorbeam si apare Andrei(baiatul de care imi place) care intra in vorba cu noi.Eu si Catalina radeam de Narcisa si Lavinia ca stateau cu picioarele pe banca si Andrei le zicea sa se dea jos si sa stea normal.La un moment dat vreau sa intru in scara blocului si ma impiedic.In acel moment Andrei zice:"incet ca nu vreau sa te pierd". Pana la urma nu mai intru in scara blocului si raman pe banca.Andrei zice deodata:"le invitam si pe ele la nunta?" si noi incepem sa radem.Eu urc pana sus sa iau ceva si le zic ca s-ar putea sa nu mai ies.Totusi am iesit inapoi afara dar el pleca cand eu iesisem.Ieri nu mi-a zis absolut nimic si mi-a raspuns doar la un salut. Astazi stateam pe banca si o asteptam pe Catalina vina.Andrei vine pe la spatele meu si vrea sa ma sperie dar calca pe o piatra si ma intorc sa vad cine e si il vad. El incepe sa rada si el la fel.
Ma intreaba:"Da singurica?"
si eu:"o astept pe Catalina sa vina"
Andrei:"si cf?"
eu:"bine... tu?"
Andrei:bine, ma duc sa ma schimb sa merg la un fotbal"
eu:"ok"
Dupa ce intra in casa intru si eu in scara blocului si am asteptat sa coboare.Cand vine ma intreaba daca nu am sa ii dau 60 de bani si eu ii dau 1 leu ca nu aveam marunt si ii zic:
"auzi ti-ai batut joc de mine alaltaseara?"
el:"nu! de ce sa imi bat joc de tine?"(trebuie sa mentionez ca x are 16 ani si eu 12)eu ma uit la el si dau sa zambesac putin si atunci el zice:"eu doar am glumit, cei cu tine?"
si eu zic:"ok"
Si el pleaca. Ce sa cred? Ma place sau nu? Mai toti zic ca da dar chiar nu stiu ce sa zic Spuneti-mi ce credeti:ma place, isi bate joc de mine, sau ma considera doar o amica/prietena?(mai trebuie sa zic ca ne cunoastem de 9 ani dar niciodata nu l-am placut)

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca esti prea mica pentru o relatie.Mai asteapta vreo 2 ani macar.

Esti o copila si vede si el asta.Chiar daca te place nu cred ca o sa faca vreun pas.

| Georgy_7404 a răspuns:

Esti prea copila nu stii ce e aia o relatie baiatul nu are nicio problema problema e la tine esti prea imatura...cam asta imi dau seama din ce povestesti tu nu inteleg prea bine daca te referi la faptul ca nu te suna? dar tot nu am inteles o chestie tu esti cu el sAU doar iti place de el? daca vrei sa mai vb intra pe profilul meu(aici pe TPU da-i clik pe nume) si lasa-mi un raspuns in privat imi dai mai multe detalii si iti spun pentru ca eu am cuplat peste vreo 5-6 cupluri asa ca ma pricep daca vrei sa te ajut lasa raspuns si o sa iti dau idul meudaca vrei

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Eu am fost în această situație.Sunt cu acel băiatr de o săptămână și merge foarte bine.Eu am 12 iar el 15.

| Meludu a răspuns:

Hmm... e foarte posibil sa te placa, chiar daca probabil te considera mai mult o amica, eu cred ca esre atras de tine si in alt fel (sti tu gen... cum priveste un baiat o fata draguta ). Uneori prin gluma spunem adevarul! Cred ca ar trebui sa te apropii cat de mult poti de el si sa ii arati prin fapte subtile ca il placi iar daca nu se prinde cand gasesti momentu oportun sa ii spui ceea ce simti pentru el si poate asa vei afla daca si el te place. Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare dar am tacut din gura, am incercat sa mi-l scot din cap iar el s-a combinat cu o tipa frumusica. Timp de 1 an de zile am fost destul de deprimata mai ales cand cineva aducea vorba de el iar cand ii vedeam impreuna pe cei doi indragostiti simteam ca totu se invarte in jurul meu, chiar si acum ma doare sa ii vad sarutandu-se s.a dar cu timpul e mai suportabil. Eu zic ca nu e o idee prea buna sa repeti experienta mea asa ca bafta sa ii spui ce simti! big grin