| pisicutza15 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an jumate si ne-am desparit de curand.Nici nu vreau ca el sa-si faca pe alta, nu suport gandul. Ce sa fac? nu stiu daca el mai vrea sa ne impacam...

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca crezi ca merita sa te impaci cu el si daca mai exista o sansa, atunci incearca sa discuti cu el si sa ii spui ca il iubesti si ca vrei sa te impaci cu el; daca va dori sau nu sa va impacati asta nu ai de unde sa stii, doar el stie...
Totusi in cazul in care nu va veti impaca, incearca sa fi tare si sa treci peste, pastreaza-ti mereu deminitatea si daca el te va refuza nu mai insista, lasa-l in pace ca daca e sa fie cu tine, va fi. Daca mai simte ceva pentru. tine se va intoarce singur la tine!
Stiu ca e aiurea sa nu fi cu persoana iubita si normal ca odata ce il iubesti, nu suporti ca el sa fie cu alta... dar nu ai ce face, pana la urma e viata lui si nu poti sa il obligi.
Vb.cu el si vezi ce spune, daca nu va vrea sa va impacati, nu trebuie sa te umilesti sa te rogi de el sa va impacati, sa nu faci asta niciodata, ca cine te iubeste cu adevarat nu iti face chestii din astea.
Cred ca ar trebui sa il uiti si sa iti faci un alt prieten
!

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vezi dacă omul mai vrea să vă împăcaţi. Până nu stai de vorbă cu el nu ai de unde şti. Dacă nu mai vrea şi despărţirea este definitivă, obişnuieşte-te cu gândul că va fi alta şi pentru el şi va fi altul şi pentru tine.

| Lorelai a răspuns:

Nu face o obsesie din asta. Pana la urma fiecare e liber sa umble cu cine vrea. Nimeni nu apartine nimanui, ca sa zic asa. Daca e sa fie iubire adevarata intre voi, veti fi din nou impreuna. Chiar de va umbla cu alte 10 fete, tot se va gandi la tine si nu va simti cu nimeni ce a simtit cu tine, daca e sa fie iubire adevarata, crede-ma. Daca nu e asa, atunci nu te mai gandi la el, intr-o relatie trebuie sa simta amandoi la fel nu numai unul.

| steluta_7203 a răspuns:

Salut, stiu forte bine ce simti. Dar de unde sa stii ce vrea el daca nai vorbit cu el. Iti dau un sfat fa primul pas, suna-l si cheama-l la o intilnire sint sigura ca nu va refuza. Gindeste doar la faptul ca-l iubesti si vrei sa fii cu el. Si nu crezi ca poate si el sta la indoeala ca si tine. FA DOAR PRIMUL PAS SPRE EL>>>>BAFTA.