| FLAViЯ a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de aproape 2 ani si ne iubim enorm! Nu am avut niciodata relatii sexuale si ambii suntem virgini. Am stabilit ca vom face pasul acesta cind ne vom simti pregatiti, nu avem de ce sa ne grabim, macar ca exista o atractie si o dorinta foarte puternica. Eu am 16 ani, iar iubitul meu 18. Au existat multe momente de apropiere intre noi: (mingiieri, atingeri pasionale si chiar un fel de petting pot sa zic, eram imbracati si el apasa cu organul genital, adica ca si cum am mima sexul). Nu stiu daca este ceva normal, dar facind asta ambii ne simtim bine si ne apropiem mai mult atit fizic kit si sufleteste. Din propria voastra experienta sau parere as vrea sa stiu daca nu e nimic exagerat ce facem.

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, felicitari iubitului tau ca nu te-a obligat sa purtati relatii sexuale avand in vedere varsta ta, nu e nimic iesit din comun, e absolut normala reactia lui, evident isi doreste si altceva, e normal fiind baiat si avand varsta respectiva, ma bucur sa aud ca nu e nici o graba din partea lui si ca asteptati sa fiti total pregatiti, probabil in scurt timp o sa ajungeti si la pasul decisiv, e absolut ok dupa 2 anihappy

10 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Nu...eu zic ca e prea repede sa treceti la atingeri dupa doar 2 ani :O, mai bine ramaneti doar la saruturi pana cand impliniti vreo 5 ani si apoi puteti trece la atingeri pasionale imbracati.
Sa fim seriosi.

| glamour a răspuns:

Nu nu e exagerat. e chiar ok sa va cunoasteti prin petting inainte de sex. astfel veti sti ce va place, unde va place si cum va place sa fiti atinsi. dar sa nu stai si tu lemn. miscati-va amanoi. e o metoda de cunoastere. veti sti ce va starneste si va fi ok cand veti face sex.

| alexandra21_3435 a răspuns:

Stii cat ma bucur ca mai vad si relatii care nu se arunca cu capul in vant? e prea normal ceea ce faceti, bravo voua! cu toate c 2 ani e un pic cam mult dar depinde de reletie. deci fara griji. sincer ma bucur ca mai sunt si genul asta de relatiii1 inca o data BRAVO!

Răspuns utilizator avertizat
| 10011993 a răspuns:

Eu zic ca sunt absolut normale aceste atingeiri!big grin eu cu iubi meu avem 18 ani si suntem intreuna de aproape un an! si suntem tor la stadiul vostruwinking baftawinking:*

| Yamatooo a răspuns:

Mereti la teatrurolling on the floor)

| Yuhuuuuu a răspuns:

Evident, din punctul meu de vedere nu gasesc nimic exagerat... atat cat doar mimati pana la momentul potrivit e ok. odata si odata tot se va intampa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingpe ce planeta traiti fratilor! daca va iubiti faceti sex pentru ca daca o continuati asa nu o sa stati mult impreuna pentru ca el o sa fie cu alta iar tu cu altu si o sa regretati amandoi mai tarziu bafta

| dArKcHiLd1 a răspuns:

Nu este, fii liniştită! Aşa e dragostea! Dacă chiar îl iubeşti, ştii ce trebuie să faci!

Apropo, am nevoie neapărată de fundă!

| juveldelaciorani a răspuns:

E foarte simplu, mai intai mimati sexul sau ma rog cum ii spuneti voi dupa care mai mult decat usor o sa ajungeti la pasul cel mai important si asta cat mai curand, daca va simtit pregatiti de ce nu?! apropo aveti grija protejativa ca este cel mai important lucru dupa virginitate,, inca ceva nu ai deunde sa stii ca e virgin!