| Someone23 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si am o problema. Anul trecut in iulie mi-a venit menstruatia pentru prima data si a tinut 5 zile. Dar de atunci nu mi-a mai venit deloc. Ce e in neregula cu mine? straight face

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Stai linistita. Nu e nimic in neregula cu tine. Mie mi s-a intamplat tot la fel, mi-a venit prima oara in iulie la 11 ani, si de atunci mi-a mai venit abia in octombrie si de atunci mi-a venit regulat. Unei prietene i-a venit prima oara in clasa a5a si de atunci i-a mai venit abia in clasa a7a, menstra la icneput este foarte, foarte neregulata, insa pentru a te linisti vorbeste cu mama ta sa te duca ori la medicul de familie ori la un medic ginecolog.

5 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la un medic ginecolog. Poate fi si femeie daca iti este rusine. Si oricum daca mai esti virgina nici nu te v-a controla la...pentru ca nu are cum. In cel mai "rau" caz se poate uita doar.dar nu cred ca e cazul la tine. Probabil iti v-a da niste tablete sau ceva de genu. Baftawinking

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Nu te speria! Asa e la icneput pana ti se reguleaza. Poate dura pana la 2 ani pana iti va veni normal.
Stai linistita:*
Pa, pa.

| jeleuriursuleti a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine, asa am patit si eu, iar la inceput menstruatia e dereglata. Daca esti nesigura poti consulta un ginecolog, dar nu-ti fa probleme ca o sa-ti vina. big grin

| Cojeae a răspuns:

Se mai intampla. Nu te panica. Poate sa nu-ti vina nici 2 luni. Si mie mi s-a intamplat. La inceput e asa da dupa devine regulat

| doinita_3927 a răspuns:

Pai asa i s-a intamplat si lui o pr foarte buna de-a mea si asta nu prea e de bine ineamna ca ai probleme cu sanatatea ar trebui sa te duci la doctor funda?puppy dog eyeste roog