| ionnik a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata.sunt tot fata care si-a inceput viata sexuala la 15 ani.problema este ca desi am facut-o protejat(cu prezervativ alte metode nu am putut procura) mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata. ultima data cand mi-a venit ciclul a fost pe 27 mai si dupa cum se stie la adolescente nu este nimic regulat.de obicei imi vine mai devreme de 28 de zile iar cum sunt fix 29 de zile de atunci. mi-e frica de avort pentru ca m-am uitat la niste filmulete cu avorturi si m-a socat si sunt tare ingrijorata.mama mea stie vb despre asta dar si ei ii e frica pentru ca s-ar putea sa fi ramas insarcinata, dar nu-mi dau seama cum pentru ca m-am protejat. da stiu ca poate s-a rupt sau poate a alunecat sau mai stiu eu ce...totusi daca ar trebui sa decurg la avort, ar trebui sa am acordul si de la tatal meu? nu as vrea sa afle pentru ca ar face infarct mai ales ca ma avertizase cu privire la acest baiat(20 de ani). mi-e tare frica... e iadul de pe pamant crying doresc raspunsuri cat mai repede, va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si sa nu uit, anunta politia privind acest baiat care a avut contact sexual cu tine, fiindca e clar ca tu nu ai suficient discernamant si el a profitat de asta. Ceea ce a facut el e o infractiune si trebuie sa fie pedepsit.

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unele fete le intarzie menstruatia daca consuma bauturi alcoolice tari, sau daca schimba climatul. Daca ai consumat recent, sau ai fost pe la mare, la munte, sau in alte locuri cu climat diferit, s-ar putea sa fie de la asta. Nu e numai o teorie, chiar se intampla.
Eu ti-as recomanda ecografia ca pe o ultima solutie, nu de alta, dar e in jur de 50-60 ron si consider ca e mult mai ieftin sa iei un test de sarcina de la farmacie; e mai ieftin, si in caz ca totul este normal nu sunt asa multi bani cheltuiti pe o banuiala.
Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ambi parinte numa ei te poate ajuta, te poate duce la un medic ginecolog numa asa poti sa scapi de indoiala...Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darga mea nu se pune asa pb 1 daca mama stie ai un sustinator asa ca daca ai ramasw mama poate sa te as sa faci avort pentru ca presupun ca nu faci copilu 2 tata de ce sa afle? nu inteleg ce iti faci pasaport si ti trebuie consimtamint?// nu draga mea
rez cu mama si medicu dar vezi ca aici e pb cam greu cu medicu el e cel care iti face siu cum esti cam mica... fa ti test de sarcina si cum nu e f trirziu sa faci niste injectii pentru asa ceva vb cu mama si vezi ca sunt si alte metode nu numai avort la spital dar grabestete mai aqles mama deci fa-ti testul avcasda urgent si apoi la farmacie vezi ce faci sper sa rez succes eu nu am fete dar,,, altadata fii mai atenta desi esti cam mica de ...sex nu crezi? bafta si astept sa aud ca e bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci spune-ne ce s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

St kalma, o sa vezi ca o se rezolve totul, asa cum ai sp si uh la adolescente e km neregulat, daca ai facut-o protejat nu ai cum sa ramai :*

| 88888 a răspuns:

Stai calma nu te mai ingrijora atata daca te-ai protejat este foarte bine si eu am patit la fel si am 15 ani ca si tine mie mi-a intraziat menstruatia 4 zile si eu am fost speriata ca si tine insa nu te mai stresa atata pentru ca se poate sa fie si din cauza stresului aceasta intarziere stai calma ca iti va veni. Pupici!

| florin_8768 a răspuns:

In primul rand voi sunteti un pic vinovate ca va dati la baieti mari.si sunteti curioase si iata ca se poate intampla ce nu va doriti, dar mai asteapta poate nu esti sau poate pe viitor sa te feresti

| florin_8768 a răspuns:

Pai cum aveai sa ramai insarcinata daca ai folosit prezervativ

| florin_8768 a răspuns:

Lasati baiatul in pace nu-i el de vina, de vina sunt ele copilele astea mici neastaparate care seduc baieti

| florin_8768 a răspuns:

Nu va luati de baiat ea a vrut era curioasa si cred ca o manca si cum sa anunte politia? lastio usor nu a obligato a facut-o de buna voie