| Tbx17 a întrebat:

Am 15 ani si am ramas insarcinata. Se poate face avort fara acordul parintilor? O zi buna!

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte greu sa ai grija de un copil si mai ales la 15 ani, ti se va schimba viata pentru totdeauna. Sfatul meu e sa-i spui mamei tale pentru ca e singura persoana din lumea asta care te iubeste si ar face orice sacrificiu pentru tine, te va intelege si te va sprijini, eventual te duce ea la un cabinet ca sa faci avort.

| Valenttina a răspuns:

Buna! Nu poti face avort fara acordul sau fara stirea parintilor atata timp cat esti minora. Iti recomand, daca tot s-a intamplat sa pastrezi copilul, pana la urma veii fii marcata pe viitor, este si el un suflet. Vorbeste cu parintii si te vor intelege chiar daca te cearta la inceput.Nu renunta la copil datorita varstei, daca tot s-a intamplat ce rost mai are sa ai de a face cu rusinea sau vina? Este copilul tau. daca Dumnezeu ti l-a daruit e pacat sa il omori.Parerea mea.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti face avort fara acordul parintilor. Ar fi trebuit sa te gandesti la asta inainte sa te apuci de nebunii.

| cosmin655 a răspuns:

Nu poti face avort fara acordul sau stirea parintilor pentru ca esti minora! Spunele asta, macar mamei tale.Stiu te gandesti ca o sa iasa urat(asa e o sa iasa urat)dar o sa iasa si mai urat daca nu afla din gura ta.O sa te certe(te sfatuiesc sa taci, asa o sa inceteze mai repede)si e posibil sa te si pedepseasca un timp dar n-o sa te omoare...pentru ca esti copilul lor.Nu mai sta sa citesti raspunsuri si spune-le(o greseala recunoscuta e pe jumatate iertata). Bafta!

| OoRzVoO a răspuns:

Avortul se poate dar nu in lipsa parintilor trebuie semnatura mamei pentru actul de avort Funda?

| tileavitali a răspuns:

Naste-ti copilul daruit de Dumnezeu. Maica Domnului tot la 15 ani si-a nascut Fiul! Sa nu fii criminala, nici in ruptul capului!

| Casey24 a răspuns:

Nu te cred... daca ar fi fost adevarat nu publicai intrebarea pe TPU unde pot avea acces multe persoane

| anonim_4396 a răspuns (pentru Casey24):

De ce nu? Doar e anonima.

| Casey24 a răspuns (pentru Casey24):

Ba oamenilor puneti-va in situatia unei fete de 15 ani care a ramas insarcinata v-ati duce si a-ti posta peste tot acest lucru? V-ar mai arde de asa ceva? Si nu, nu poti face avort decat cu acordul ambilor parinti deoarece in timpul operatiei pot aparea complicatii si astfel ar fi invinuit doctorul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Casey24):

Intelegi ce inseamna sa fii anonim?