| girl.interrupted a întrebat:

Sunt interesata daca se poate face interventia de intrerupere a sarcinii la 4 saptamani? Abtineti-va de la critici va rog. Doresc doar niste raspunsuri obiective.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Se poate.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E cam devreme, dar du-te deja la ginecolog. Oricum, nu poti face chiar imediat ce depistezi sarcina avort. Trebuie intai sa faci niste analize, consiliere psihologica, sa te mai gandesti macar o saptamana daca chiar vrei sa ucizi bebelusul. Nu mai bine asa vei ajunge la varsta optima pentru o eventuala intrerupere de sarcina, adica 6-7 saptamani. Asta daca nu te razgandesti cum ar fi normal.

| Barajag a răspuns:

Ti se poate face interventie chirurgicala, am intanit astfel de cazuri, eu te inteleg perfect, eu iti doresc sanatate, pe viitor te rog sa ai grija mai mare...happy

kratos
| kratos a răspuns:

Nu trebuie sa astepti sa faci avort... Si nu inteleg cum de ai ramas insarcinata daca tu nu-ti doreai asta? De contraceptie ai auzit? Eu zic sa fi om cu tine si sa pastrezi sarcinawinking!

| pysi a răspuns:

Da se poate...sarcina se poate intrerupe pina la 3 luni.asa ca mai ai timp.doar ca cu cit e mai mare durata timpului cu atit avortul e mai dureros. sper sa-ti fie de folos

| girl.interrupted explică:

Contraceptie esuata. Cred ca cu asta am spus tot. Nu pot pastra sarcina am 18 ani. Cine a trecut prin asta stie ce este in sufletul meu. Multumesc pentru raspuns.

| girl.interrupted explică:

Sunteti atat de ignoranti. nu stiti decat sa atacati. Cred ca stiam si eu ca pana'n 3 luni se face avortul (chiuretaj propriu-zis), INSA DUPA 4-5 saptamani se numeste astfel. Intrebarea mea era: este prea devreme? pentru 3-4 saptamani avortul decurge fara interventie chirurgicala si ustensile, doar cu o seringa si un furtun adaptabil, pariez ca asta nu stiati? inca odata, abtineti-va, chiar nu rezolvati nimic daca ma jigniti, nu va face mai destepti oricum.

| girl.interrupted explică:

In urma unui control ginecologic ieri, mi s-a depistat sarcina mai mica. se asteptau sa fie in 6 saptamana (conform datei ultimei menstruatii) insa era de 5. Sarcina mea este oprita din evolutie.

| mirey_4137 a răspuns:

Da se poate! Nu te panica am trecut si eu prin asta! Iti va fi facuta o anestezie locala cu o seringa si una pe baza de pastila! O sa fie ok ai sa vezi! Cu cat mergi mai repede cu ata va fi mai usor! Rusine celor care au facut remarci rautacioase! Cine nu a trecut prin asta nu are de unde sa stie cum este mai ales daca fata asta nu are decat 18 anii! si nu isi doreste aceasta sarcina din diverse motive dacaar pastra-o s-ar dezechilibra mai ales din punctde vedere psihic mai alesca din cate am vazut din intrebarile ei deja sufera de anxietate nervoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e posibil. Du-te la macelar... ăăă ginecolog!
Habar nu ai ca se poate pana la 3 luni, probabil esti la fel de habarnista si in privinta contraceptiei!