| anonim_4396 a întrebat:

Sunt lucruri pe care le-ați lăsa să stea în calea relației voastre? În cazul meu e vorba de o soție și de un copil mic, mă simt vinovată și egoistă, dar prefer fericirea mea. E greșit că îi cer bărbatului pe care îl iubesc să-și părăsească familia pentru a mi se dedica?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu e fericirea ta.
Va fi nenorocirea vieții tale.
Îi poți cere, dar nu se va întâmpla.
Iar dacă totuși se va întâmpla, nu ai câștigat nimic. Te vei alege cu un om cu un caracter infect.
După ce va trece "vâlvătaia" vei plăti toate oalele sparte. Îți va transforma viața în iad. E un "tipar" care s-a întâmplat de sute de mii de ori înaintea ta.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Nu sunt.

| Dalmore a răspuns:

Nu. Nimiceste i pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"E greșit că îi cer bărbatului pe care îl iubesc să-și părăsească familia pentru a mi se dedica?"
De gresit nu e, e un fel de test de-al tau.
Dar sigur daca acel barbat asculta dupã tine chiar daca el nu-i convine cate ceva, cu timpul o sa-ti pierzi "iubirea" pentru el.
Urmând o dubla despartire.

| Plato a răspuns:

Pot sa jur ca am vazut scenariul asta de cateva ori la "Ochii din umbra", emisiunea lui Ernest. laughing

Cata naivitate. Poti sa-i tot ceri, ca veac nu se va intampla. Pentru tine, e "barbatul pe care-l iubesc", pentru el, esti "individa pe care nici nu stiu cum o cheama dar ma mai folosesc putin de ea pentru ca e naiva iar nevasta-mea nu mai coopereaza. De asemenea sunt si batran, iar la varsta mea una de 23 de ani... mi-a pus Dzeu mana-n cap".

Da-i inainte, cand nu ne trezim noi singuri, ne trezeste viata. Si sa vezi ce metode mai are viata, ohoho. laughing
Viata te trezeste asa gen, cu o galeata de apa-n cap. Cu tot cu galeata, nu doar apa.

| Andreeush a răspuns:

Adică tu distrugi o familie și te gândești la fericirea ta?
La acel copilaș nu te gândești?
Ai putea să îți găsești pe cineva fără obligații cu care să fii fericită, nu să stai cu cineva însurat care are o familie.

| Dalmore a răspuns (pentru Andreeush):

Dar ta-su nu se gandeste?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Îți garantez că și el mă iubește, mi-a demonstrat deja, în mai multe moduri.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este gresit. Ce ai zice daca alta femeie s-ar baga in relatia dintre tine si sotul tau?

| Andreeush a răspuns (pentru Dalmore):

Tatăl nu cred că se gândește să își părăsească familia, însă să aibă o aventură cu o fată naivă ca ea nu îl împiedică din păcate.
Ea ar trebui să se gândească ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In ce moduri?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

"Ea ar trebui să se gândească ce face."
Nu, ea e un suflet nevinovat.

| stefan6666 a răspuns:

Buna te-am citit toate comentariile tale greșeală nu e a ta e a lui că te-a dat încredere în el. pentru el a fost decât o aventura. No osari lase copilul pentru in alt copil.

| mgtow a răspuns:

Daca faci asa ceva vei arde in infern fara limite

| Arakiss a răspuns:

Nu realizezi ca nu esti decat o jartea, o tarfa care distruge o familie si lasa un copil fara tata, nu-i asa?
Ce crezi ca iti rezerva viitorul? Vai de capul tau.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Asta are probleme nu-i intreaga la cap erau mai multi barbati pe internet liberi fara familii

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Mda... pacat de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nu e nevoie să îmi plângi tu de milă.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita, o sa-ti plangi tu, in curand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

E viața mea

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Si iti bati joc de ea. Nu doar de a ta, ci si de a unui copil si a unei femei, ambii nevinovati.

In plus, ai intrebat aici ca sa primesti raspunsuri, nu? Nu e musai sa fie pozitive, dar oricum, marea majoritate din oameni ti-a spus acelasi lucru. Stii ce se zice, "daca 3 oameni iti spun ca esti beat, du-te culca-te.".
Deci ai cerut sfaturi cu privire la viata ta, nu a venit nimeni pe strada la tine sa ti le dea doar asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Voi nu ați fost îndrăgostiți ca mine happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ca noi suntem alta specie, sau cum? Doar tu te indragostesti.
Toata lumea ti-a atras atentia ca nu e vorba de nicio iubire sau indragosteala. E vorba de un barbat ce profita de o fata naiva. Daca tu vrei sa bagi capul in pamant precum strutul, foarte bine, dar negarea nu ajuta cu nimic. happy
Daddy issues, huh.

| Emma30555 a răspuns:

Pai tu mereu vorbeai de moralitate, demnitate, ma surprinde aceasta întrebare a ta. Unde sunt principiile tale? E adevărat ca dragostea ne schimba dar totuși sa ai grija sa nu suferi. Sa ți iei în calcul și faptul ca nu se va termina cu happy end.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Vezi Plato despre asta vorbeam eu când spuneam ca lipsa de experienta te face sa greșești, și ca oamenii au nevoie de relații de iubire, și dacă nu se întâmplă când spera se aduna frustrări. Unele au mai mult noroc cu prima dragoste chit ca nu rămân la prima dragoste dar au relații normale. Aceasta fata sper doar sa nu sufere mai mult decât e cazul și în urma acestei experiente sa învețe ceva ce ii va fi util pe viitor. Și poate următoarea relație va fi relația adevărată. Poate ca avea nevoie de aceasta experienta de aceasta poveste de dragoste și sa speram ca nu va regreta mai mult decât e cazul

| Delcatty a răspuns:

Ma bucur ca ai pus aceasta serie de intrebari pe TPU. Poate te trezesti la realitate odata.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Dar te-ai gandit vreodata că vei provoca suferința soției și copilului? Dacă ai fi in locul ei nu cred că ți-ar conveni să-ți fure alta bărbatul.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Joci dupa regulile vietii pe care o alegi, exact cum respecti legile tarii in care ai ajuns. Daca alegi sa mergi in mizeria Thailandei in loc sa te pastrezi in stralucirea Frantei, asta se intampla.
Pe strazile Thailandei ai nevoie, cum zici tu, de experienta. Franta, in schimb, iti serveste absolutul ei pe tava, daca ai rabdarea necesara.
Banuiesc ca iti dai seama ca vorbesc metaforic, Thailanda fiind o tara cunoscuta pentru prostitutie iar Franta pentru iubire si romantism.

Ce spun eu in general, chiar functioneaza, insa daca ramai pana la capat pe drumul ala. Am spus de multe ori ca nu se intampla cand vrem, ci cand e sa fie. Daca ea la 22 de ani a renuntat deja la a spera... e foarte trist. S-a dus pe drumul desfraului si urmeaza bineinteles sa plateasca foarte scump.

Uite ce zice genialul, divinul Victor Hugo:
„Dragostea e reducerea lumii întregi la o singură fiinţă, preamărirea unei singure făpturi până la îndumnezeire. Inseamnă a fi doi şi a nu fi decât unul: un bărbat şi o femeie ce se topesc într-un înger."
- Asta inseamna iubire, nu adulter, nu relatii "complicate", nu nepoata si bunicul, nu bani, masini, iluzii si alte tampenii. Iubirea NU este ceva pamantesc, este ceva divin, astronomic, infinit.
Daca ai urma chestiile astea, nu ai da gresi. Dar daca alegi Thailanda, acolo nu ai ce cauta cu chestiile astea, ca nu intelege nimeni nimic. Astea sunt strict pentru Franta. (metaforic, din nou)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Majoritatea oamenilor sunt desfranati. Simte ea destula vina, nu mai trebuie s-o bati si tu la cap. Eu cred cã a vrut sa-ti faca in ciuda, de asta a dat vestea laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce o bat la cap? Trebuie sa-mi zic replica, nu? laughing
Mie? Ma indoiesc ca ar fi vreun motiv. laughing

| Nyarlathotep a răspuns:

Imi place cum gandesti laughing Imi place ca in sfarsit incepi sa renunti la moralitate si incepi sa te bucuri de viata asa cum trebuie. Da, absolut ca e bine sa-i ceri asta. El e fericit ca isi gaseste placerea sexuala cu tine, tu esti fericita ca... prostia aia cu "sufletul pereche". Absolut. Faceti ce simtiti laughing