| anonim_4396 a întrebat:

Sunt lucruri pe care le-ați lăsa să stea în calea relației voastre? În cazul meu e vorba de o soție și de un copil mic, mă simt vinovată și egoistă, dar prefer fericirea mea. E greșit că îi cer bărbatului pe care îl iubesc să-și părăsească familia pentru a mi se dedica?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu e fericirea ta.
Va fi nenorocirea vieții tale.
Îi poți cere, dar nu se va întâmpla.
Iar dacă totuși se va întâmpla, nu ai câștigat nimic. Te vei alege cu un om cu un caracter infect.
După ce va trece "vâlvătaia" vei plăti toate oalele sparte. Îți va transforma viața în iad. E un "tipar" care s-a întâmplat de sute de mii de ori înaintea ta.

34 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Gândește te câteodată ca nu o sa ai mereu 22 de ani, iar tu la rândul tău poți deveni soția părăsită pentru una mai tânără.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Stii este o vorba,NU ITI CONSTRUI FERICIREA TA PE NEFERICIREA ALTUIA PENTRU CA NU VETI FI NICIODATA FERICITI, sunt multi barbati liberi de unde puteti alege, de ce trebuie sa destramati o familie, daca el face asa cu nevasta lui crezi ca, cu tine nu va face la fel? Eu m as gandii de 2 ori in locul tau.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru whatevernvm):

Pai de ce nu? Uite asa e frumos: sa dezbini familia cuiva si sa-i furi sotul ca apoi alta sa-ti dezbine tie familia si sa fure ce ai furat si tu. Cunosc caz real unde o profesoara de engleza cand era tanara a furat un om casatorit ca apoi cand a devenit prea baba si prea grasa sa-l fure alta mai tanara si mai supla decat profa de english. rolling on the floor Legendele spun ca acel om inca schimba neveste trofeu ca pe chiloti, adica odata la 10 ani sau ceva rolling on the floor

| whatevernvm a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Asta zic. Dacă găsește pe unul care a făcut asta, nu e regula, dar sunt șanse mari sa nu fie ea cea speciala pentru care el se va schimba asa cum considera ea la început când simte ca ea e aleasa și ultima femeie și de fapt sa o lase când ii e lumea mai draga