| denisuka1 a întrebat:

Sunt obisnuita sa ma laud.Sa primesc complimente.Sunt constienta de frumusetea mea. Dar prietenu meu e foarte gelos si vrea sa trec neobservata prin lume. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sau de ce se poarta asa prietenu meu? Adica in loc sa se bucure ca ma vor multi si eu sunt numai pentru el

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Probabil ca te iubeste si il deranjeaza. Gelozia face parte din dragoste. Te vrea, dar numai pentru el. Daca il iubesti si tu si ai remarcat ca are aceasta cerinta, incearca sa te schimbi. Fa aceasta ca un dar pe care i-l aduci lui in fiecare zi. Doar sa merite...

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă să fii mai puţin superficială (pui prea mult accent pe frumuseţea fizică, ceea ce te face s-o neglijezi pe cea interioară) şi mai puţin dependentă de laudele, părerile celorlalţi.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Te lauzi singura ca n-are cine sa o faca, aha ma inteles
mai usor cu comportamentul asta de pitzi ca nu o sa fi vazuta bine de nimeni mai pissy oh go on

| sylar2007 a răspuns:

Daca esti obisnuita sa te lauzi inseamna ca ti-au murit laudatoriilaughingeu ma mir cum un tip ca el se poate uita la o femeie cu un astfel de comportament si astfel de gandire, te crezi frumoasa? frumusetea se duce caracterul tau de 2 lei ramane.fii sigura ca in curand iubitu ala al tau isi va da seama ce panarama esti si iti va da papuci