| NoName_9349 a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani si de putin timp am cunoscut o fata tot de 14 ani este de treba si ff frumoasa dar nu stiu cum sa ma apropiide ea... in timp ce ne plimbam in parc despre ce sa vorbim, despre ce sa deschid discutia (trebuie sa mentionez ca este putin timida) daca puteti sa-mi scrieti un fel de dialog cu care sa incep discutia PLS ajutati-maa Ms mult

7 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Buna!

Am sa-ti prezint un dialoghappy. Daca as fi in locul tau asa as vorbi cu ea:

-Sa stii ca mie chiar imi place de tine!

Ea in acest moment se va rusina. Apoi tu ii vei spune:

-Nu ai vrea sa iesim mai des?

La care ea daca se balbaie atunci te placesmugsmug

Apoi ii vei spune:

-Sa sti ca eu tin foarte mult la tine si as vrea sa fie mai mult intre noi decat o simpla prietenie happy

La care ea nu o sa gaseasca raspuns smug

Si tu frumos o vei saruta pe obrazsmug! Si ii vei zambi apoi in continu happy. Si ea o sa fie a tahappy

Te rog sa incerci varianta astasad, iti promit ca nu sa ratezi nimic si asa va simti si ea la felhappy.

Dar apoi sa-mi trimiti un mesaj pe privat ca sa imi spui ce a zis si cum a reactionat happy! Poate te ajut in continuarehappy

Multa bafta kisskisskiss >:d<

| Miauti a răspuns:

Si eu tot asa sunt! si sunt mai amre decat tine, dar eu sunt sincer si i o zic pe fata.

Dar sti ce ma amuza la tine ca tu zici ca e ea timida, dar in acelasi timp si tu esti timid.

Dece nu comunicati prin SMS, sa stii ca pentru inceput o sa fie foarte amuzant, si s ar putea sa o faci sa zambeasca (la mine merge faza)
Si dupa aceea poti vorbi si normal, o poti intreba pe unde doreste sa mearga, ce ii place, daca vrea sa mearga la plimbare prin parc, in strand cu barca. Ii povestesti ce hobby ai... cde jocuri ai jucat

| aangelia a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca iti place de ea si vrei sa fiti impr!

| MonkeY a răspuns:

IS NoName:

Eu nu am zis ca eu nu-s timid

| Karinne a răspuns:

Da foarte bine zis :aia mica:
sau inainte sa o pupi pe obraz ai putea inainte sa ii iei mainile si sa va tineti cu amandoua mainile sate uiti in ochii ei si sa ii spui ca e o fata foarte frumoasa si placuta:*...

fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*O abordare in general poate fi:
a). Astazi (ieri etc.) am vazut (auzit, ascultat etc.) lucrul (melodia, filmul, replica) X.
b). Mie mi s-a parut asa___
c). Tu ce parere ai despre chestia X?
d). (Generalizare) Ce parere ai in general despre aspectul A legat de chestia X?

(De exemplu: astazi am auzit o melodie___ care era asa de___ tu ce parere ai de muzica de genul___ ce muzica iti place in general?)

| Theidolon a răspuns:

Primul raspuns a fost genial big grin dar depinde de caracterul fetei si cat de curajos esti tu.
bafta