| Scourge a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani si am o prietena de 14 ani; am fost impreuna cu ea si vara trecuta si am vrut sa facem sex, dar nu am reusit; vara asta ea mi-a spus ca nu prea vrea deoarece ii este rusine; deci am imi fost o data noi 2 ne-am dezbracat dar nu a vrut s-o facem; deci un sfat?

11 răspunsuri:
| cLeILa a răspuns:

Asteapt-o,inca are 14 ani.si tu esti minor.parintii vostri stiu de asta? bineinteles ca nu.lasa fata sa invete carte ca nu asta ii rostu ei, daca incepe de pe acum pe la 18 ani ceo sa aiba de facut? deci mai bine las-o balta, nu va ganditzi si la riscuri? doar la placerre>?

| Enna90 a răspuns:

Poate ea nu este pregatita, nu poti grabi asta, sexul este un pas foarte important in viata oricarui cuplu, daca ea nu poate, nu poate, este un pas decisiv, mai bine va ganditi amandoi la ce vreti sa faceti in viitor, intreab-o si pe ea, ganditi-va si apoi luati o decizie, aveti grija aceea decizie sa nu vie una luata rau ca in timp veti avea de suferit, daca o iubesti asteapta! si ea daca te iubeste pe tine ar trebui sa aleaga varianta cea mai buna pentru amandoi happy happy

| EuSiCuMine a răspuns:

Mai asteapto, ea e prea timida si ii este frica de durerea primei ei "partide". Vorbeste cu ea, spune-i ca esti dispus ca o mai astepti si vezi ce zice si apoi cand ea e pregatita o faceti, dar aveti grija in special tu ca ea e mica. trebuie sa ai grija de ea, daca prima data ea o va face cu tine ea nu te va uita niciodata. Asa e la fete, niciodata nu se uita primul baiat. Sa nu o ranesti :*

| TweetyBebe a răspuns:

Asteptati momnetul potrivit happy

| luvisluvbby a răspuns:

Oh chiar nu stiu ce sa zic. eu cred ca nu sunteti pregatiti inca pentru acest pas. gandeste-te bine la ce vrei sa faci si vei vedea ca toate merg cum vrei u... nu ai precizat de cat timp sunteti impreuna. deci nu am cum sa imi dau seama daca era o relatie serioasa sau de cateva sap sau luni si deja va ganditi la sex, sexul este un pas important intr-o relatie. eu zic sa prietena ta e prea mica pentru a face sex. are dabea 14 ani. bine ca asta nu e problema nu ma bag straight face dar doar va`m sp. spune-i prietenei tale sa se gandeasca bine la ce vrea sa faca, ca vad ca e nehotarata din mesajul lasat de tine. si cum vine cu rusinea? daca te iubeste cum sa ii fie rusine? P.S. : Gandeste inainte de a face ceva care vei regreta mai tarziu! kiss

| Lissy_7308 a răspuns:

Pai...ia-o si uh cu frumosu...si nu stiu poate vreasmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thm fereste! Numa la sex vi gandu ha?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat: las-o in pace. are doar 14 ani. daca vrei neaparat sa faci sex, sunt si alte cai. si daca ea nu vrea, de ce tot o agasezi atat?

| agresor024056 a răspuns:

Mai copii prietena ta este prea mica mai astepta pana la 18 ani.

| Miniprix a răspuns:

Mai astepta... straight face
Daca ea nu vrea nu poti face nimic. Daca vrei sa it spun un sfat da add al "andrei_virusatul2007"

| ally_7863 a răspuns:

Parerea mea este ca inca nu este pregatita pentru asta.si tu daca o iubesti o poti astepta pana cand este preg.si aveti mare grija sa folositi,, balonasul"ca sunteti inca copiihappydaca vr sa mai vb lasa id tau:*