| TheSpecialOne a întrebat:

Sunt virgin si vreau sa fac sex cu o virgina. Nu vreau in nici un caz sa folosesc prezervativ iar in cazul anticonceptionalelor trebuie urmat un tratament indelungat. Ce solutie imi recomandati?

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce nu vrei in nici un caz sa folosesti prezervativ? Daca e virgina asta nu iti da nici o siguranta ca ea nu e bolnava. Sida nu se ia doar prin sex. Trebuie sa iti cunosti partenera, si ea pe tine din punct de vedere medical ca sa poti face asta, daca nu, o sa risti. Anticonceptionalele se iau prescrise de medic si se iau in fiecare zi timp de o luna. ( atat tine o cutie). Deci de ce e indelungat ca nu trebuie sa astepti o luna. Mai exista si alte metode de contraceptie, le poti gasi aici : http://www.medicalxxl.com/SexualitateXXL/contraceptie.htm sau pe oricare site vrei tu.

| Nastia a răspuns:

Astepti 2 saptamani, cat timp ea ia pastile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pungă şi o aţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești aiurit, și știi de ce? La dezvirginare pe fată o doare mai puțin cu prezervativ. Gândește-te și la ea.
Alte soluții nu sunt, doar dacă își pune ea sterilet (deși nu cred că e cazul să vă gândiți la așa ceva) sau să folosească prezervativ pentru femei (dacă râzi, râzi de aiurit ce ești, există! http://www.seximus.ro/articole/folosire_prezervativ_feminin.php) dar nu știu dacă se găsesc la noi.
În niciun caz să nu te gândești la metoda coitus intrerruptus, a temperaturii bazale, a calendarului deoarece, chiar dacă redus riscul de sarcină, nu o fac cu mult.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Daca vrei neaparat sa o faci fara prezervativ, iti sugerez sa incepi sa te gandesti ce nume o sa le pui copiilor:*
Serios vorbind, cel mai bine e sa folosesti prezervativ, cu anticonceptionale sau pastila de a 2-a zi, pot aparea dereglari in corpul fetei si peste cativa ani sa nu mai poata face copii decat foarte greu (cunosc cazuriwinking )

| yanira4u a răspuns:

Habar nu ai nimic. daca nu esti in stare sa iti gasesti singur o fata vrei sa iti gasim noi? inprimul rand, esti praf.in al doilea rand de ce nu vrei cu prezervativ? ori esti tare smecher.iar cu anticonceptionale nu trebuie sa urmezi nici un tratament indelungat.isi fac efectul din prima zi daca le iei cum trebuie.e plina lumea de specimene ca tine.mari experti, mari cunoscatori.dar daca va ia cine mai tare repede va perdeti.ia si te protejeaza.umpli lumea de specimene

| BezSensu a răspuns:

Foliile spermicide, 2 la fiecare contact, insa as recomanda prezervativul pentru tine fiindca va fi cu mult mai confortabil pentru ea happy