| ClaudiaBacioc a întrebat:

Suntem de 3 saptamani impreuna. Cu 2 saptamani inainte sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna imi cerea sfaturi in legatura cu fosta. Ea l-a lasat cu ochii in soare pentru cel mai bun prieten al lui. Era disperat. Dupa 2 zile de la despartire a intrebat-o pe fosta fosta lui prietena daca vor sa se impace, iar ea a acceptat. Dupa 4 zile ea a zis ca vor sa ia o pauza, iar dupa 2 zile i-a zis ca vrea sa se desparta de el. Dupa aceea m-a intrebat pe mine, iar eu am acceptat. Acum vorbeste foarte mult cu fosta sa prietena pe messenger si la telefon. Nu stiu ce sa cred... vor sa se impace sau doar vor sa fie amici? Sunt confuza. Voi ce ati crede? Ce ati face daca ati fi in locul meu? Am devenit foarte geloasa. Nicioadata nu am mai fost asa...

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu cred ca el vrea o fata cu care sa stea pentru a o face pe fata care la lasat pentru prietenul lui sa-si bage unghiile in gat. happy
sfatul meu: lasa-l, asta daca ai putina demnitate happy

| xCarolina a răspuns:

Mie mi se pare ca fosta il cam chinuia si el se lasa. Oricum, ce a facut el nu prea e corect.Crezi ca toate sentimentele pentru ea au disparut in momentul cand s-au despartit? Cel mai probabil avea nevoie de o alinare si te-a gasit pe tine.Imi pare rau ca ti-o spun asa, dar sunt aproape sigura ca tine la ea si incearca sa o uite prin intermediul tau.In locul tau, as discuta cu el si i-as spune ca eu nu sunt a doua varianta si ca in nici un caz nu as merita sa imi faca asa ceva.Iti recomand sa ii spui ca trebuie sa isi faca ordine in ganduri.

| Roxanaღ a răspuns:

Nu te lasa calcate in picioare. Din cate am citit ce ai scris tu mai sus mi se pare ca este un baiat ce fuge dupa fete. Nu suporta sa fie singur. Nu este sigur de sentimentele lui. Eu daca as fi fost in locul tau nu cred ca as fi acceptat. Tu faci cum crezi.
Sper ca te-am putut ajuta. Bafta!:*

| ClaudiaBacioc explică:

Am uitat un mic detaliu: a zis ca i s-a pus pata pe mine de acum un an, dar nu a ziso pentru ca pana acum 7 luni am avut prieten si apoi nu am mai tinut legatura.