| AdelinaAdelina01 a întrebat:

Sunteti de parere ca este normal ca si fetele sa incerce sa cucereasca un baiat daca il place?

13 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Fata trebuie sa faca asta continu..modul in care arata, gesticuleaza si vorbeste este de fapt o tactica de cucerire

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Normal. Nu este o regula care sa spuna ca doar baietii trebuie sa faca asta. Daca simti, faci ceva. Daca nu, nu

| SaBriinaa a răspuns:

Poate sa flirteze, dar totusi, baietii alearga dupa fete, nu invers.Adica,atunci cand un baiat se da la mine eu ii spun mereu: "Inteleg ca am iubesti, dar totusi... " sau "Te-ai emotionat pentru ca m-ai vazut, de aceea te balbai." Cam asa te-ai putea descurca, dar de obicei, fata care umbla dupa baieti e mereu numita "cu*va".Asa ca... Sa-i lasam pe baieti sa-si faca treaba >big grin

| AdelinaAdelina01 explică (pentru SaBriinaa):

Pai si daca fata il place, nu trebuie sa-i atraga atentia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaBriinaa):

E diferenta intre o curva si o fata care place un baiat si ii marturiseste asta.

| neutrino a răspuns:

Da, daca stapaneste aceasta arta si nu vorbeste prostii.

| Pricked a răspuns:

De ce nu ar fi normal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie undeva ca doar baieti trebuie sa cucereasca o fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, fetele cer egalitate cu baietii, dar asta doar cand au nevoie. In rest o baga pe aia "eu sunt fata" si hop-top au scapat de probleme.
Pai daca se cere egalitate atunci sa fie egalitate si-n dragoste, nu? Vrei ceva? Lupta pentru acel lucru. Vrei pe cineva? La fel, lupta. Poate ca exista si minuni, dar sunt al naibii de rare. Daca baiatul ala nu stie ca existi, crede-ma ca nu va veni calare pe un cal alb sa-ti declare dragostea sa nemarginita. Spune-i ca-l placi si ai rezolvat treaba.

| Nicux1 a răspuns:

Da' ce-are tuseste?

| Cupcake a răspuns:

Da, mi se pare normal. Si chiar daca ar fi fost reciproc, in zilele noastre nu mai sunt baieti asa indraznesti incat sa faca ei primul pas.

| dydylyna14 a răspuns:

Stai putin. Nu sa-l intrebe direct [daca nu sunt prieteni de macar 5 luni ]! Poate sa-l bage mai mult in seama, sa se aranjeze [fata], sa stea langa el, etc.

| carinacarolina2 a răspuns:

Desigur.dar fata trebuie sa aiba un fel de "arme secrete "cu care sa il farmece