| QueenE a întrebat:

Testul clasic de sarcina poate fi folosit si in timpul menstruatiei? Funda!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Multi spun ca da, daca ai grija ca urina sa nu fie prea mult in amestec cu sangele, dar eu te-as sfatui sa mai astepti cateva zile pana ti se termina perioada de menstruatie si apoi il poti face linistita si sigura. Daca il faci acum, indiferent de rezultat, o sa te gandesti sa il mai faci odata pe urma, pentru ca din cauza menstrei poate ca nu a iesit corect. Asa ca, nu te grabii! Bafta!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună întrebare ți-a adresat @QuadruplePersonality.
Testul de sarcină se face doar atunci când menstruația este absentă, și după o săptămână de la întârzierea acesteia (în cazul uneia regulate), sau 21-24 de zile după actul sexual neprotejat.
Menstruația reprezintă eliminarea endometrului, acesta fiind mucoasa uterină.
Prin urmare, nu ai motive să faci un test de sarcină dacă menstruația este prezentă.
Baftă!

| QuadruplePersonality a răspuns:

Păi dacă ţi-a venit menstruaţia de ce mai vrei să-ţi faci testul? thinking