| ShamelessQboy a întrebat:

Știe cineva cum aș putea să mă vindec de gelozie?
Iubitei mele îi place sa aiba relații intime si cu alti băieți, iar eu nu prea pot sa accept asta, pur si simplu am început să fiu gelos de cand face asta!
Acum risc sa o pierd din cauza gelozie mele

Răspuns Câştigător
| AdinaanidA a răspuns:

Te-ai bagat intr-o chestie care te depaseste cu mult. Free sex (ceea ce face ea si ti-a propus si tie cand ti-a adus colega) nu e pentru oricine. Psihic nu esti la nivelul la care sa faci fata la asa ceva, crede-ma.

57 răspunsuri:
| GrungyCacti a răspuns:

Nu pierzi mare lucru. Nu e normal sa faca asta, e firesc sa fi gelos. Nici nu te iubeste.

| ShamelessQboy explică (pentru GrungyCacti):

Nici nu stiu ce sa mai cred despre ea, imi jura ca de iubit ma iubește doar pe mine, ca celelalte relații sexuale sunt doar o joacă necesară de care simte nevoia!
În afară de asta este o fata perfectă

| sweetangels a răspuns:

Perfecta in ce sens, ai cazut in genunchi la cum arata?
Tu o inseli? Altfel, nu e corect ce face, se joaca cu tine ca a vazut ca esti naiv si ii permiti orice magarie!

| ShamelessQboy explică (pentru sweetangels):

De 2 ani locuim impreuna pot sa zic ca o cunosc. Chiar este o fata minunata, inteligenta, frumoasă, iubitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o! Gagica nu te iubește.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E doua intrebare si deja reiese ca esti un disperat, nu doar gelos.
Are dreptate fata, cauta si ea un barbat printre fatalai.
Intelege-o si pe ea acum.
Poate e destul de matura si simte nevoia de un barbat langa ea, nu de un plagacios gelos...
Si acum sucuza-ma ca iti zic, gelozia asta a ta se cam aproprie de prostie!

| ShamelessQboy explică (pentru ROB3RT89):

Înseamnă că nu ai iubit niciodată pe cineva asa mult

| ShamelessQboy explică:

O simt ca ma iubeste, am incercat sa o conving sa mergem la un psiholog, bineînțeles că nici nu vrea sa audă

| alexandru0sorin a răspuns:

Man plezneste si tu cate o alta femeie doua, sa vezi cum e. poate n-o sa mai fi gelos daca iti iese si tie si daca o sa fie si ea geloasa macar veti fi chit lol

| ShamelessQboy explică (pentru alexandru0sorin):

Nu cred ca e o idee buna, asta i-ar da motive mai multe sa faca sa tac pe subiectul asta!
Chiar ea a încercat să mă facă să fac asta, mi-a adus o colega de-a ei dansatoare, de zi a mea sa facem sex cică cadou de ziua mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te "vindeci" de gelozie.Pur si simplu mentalitatea ta nu coincide cu a ei.Gaseste alta.

| ShamelessQboy explică (pentru AdinaanidA):

Ce ar trebui să fac sa ma ridic la nivelul ei

| ShamelessQboy explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca pur si simplu la mine e problema

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Problema e la amandoi. Aveti probleme.Asta nu e nici casual sex, nici swingers nu sunteti, amandoi aveti probleme grave si trebuie consultate.

| ShamelessQboy explică (pentru MidnightR):

Ce crezi ca ar trebui să facem, cum am putea sa rezolvăm problema asta fără să ne despărțim?
Orice sfat inteligent este bine venit!
Sunt intr-o mare dilema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu N-am zis asta. Unul din voie trebuie sa cedeze.Fie tu, fie ea.Dar asta ar insemna sa va schimbati de dragul partenerului.Deci o optiune mai buna ar fi ca fiecare sa o ia pe drumul lui.

| ShamelessQboy explică (pentru anonim_4396):

Problema este ca o iubesc prea mult si nu stiu cum ași putea trăi fără ea

| AdinaanidA a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu e vorba de a te "ridica la nivelul ei". E vorba de mentalitate, ceea ce e foarte greu de schimbat. Majoritatea (nu zic bărbați sau femei) sunt dominați de instinctul de proprietate. Vor ca persoana de lângă ei să le aparțină. În totalitate. Să n-o mai atingă nimeni, nici măcar cu privirea de multe ori.
Problema apare când persoana, nu vrea să fie proprietatea nimănui. Pur și simplu nu vrea să cedeze nici un strop din suveranitatea proprie. Și nu-i cere nici partenerului așa ceva. Vrea să trăiască cu absolut toate opțiunile deschise.
Nu-ti cere și nu îți impune nimic.
Ție îțî va fi foarte greu să înțelegi și să accepți așa ceva pentru că te-ai născut, ai crescut și ai trăit într-o societate care ți-a pompat permanent în creier norme, reguli, dogme și n-ai de unde să știi că mai poate exista și altceva în afara lor. Această societate a ridicat sexul pe un piedestal transformându-l în a doua religie, dându-i puterea de a genera ură și de a distruge vieți când el ar fi trebuit doar să creeze viață și iubire.
Sexul nu înseamnă nimic altceva decât ceea ce e : sex.
Nu înseamnă înșelare așa cum nici a mânca ceea ce-ți place, a bea ceea ce-ți place nu înseamnă înșelare. Noi vedem totul printr-o prismă strâmbă și mergem înainte așa, mânați de efectul de turmă.
Nu-ți mai spun nimic în plus că deja simt cum o să-mi sară în cap jumate de site. laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu as termina relatia imediat de si-ar trage-o cu altul, nu as mai vorbi niciodata cu ea sau as ramane prieten cu beneficii cu ea de nu intalnesc pe alta cu care sa vreau ceva serios.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Pune si tu punct la final, da mai bine.
Nu tinere, nu asta e problema.
Problema e ca esti prea bleg de fel si prea naiv, iti cam meriti soarta!
Nici cu logica nu stai prea bine.
E posibil ca si unul de 11 ani cu un iq peste medie sa fie mai matur ca tine in situatii de genu.
Nu poti sa accepti relitatea? Plange-te si disperi in continuare...

| Rux04 a răspuns:

Eu nu aș accepta ca partenerului să aibă și alte relații. L-aș părăsi. Aia nu mai e iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Nu stiu dc au apărut raspunsurile goale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu poti trai stiind-o in patul altcuiva, dar nu poti trai nici fara ea.Pai care crezi ca e solutia? Fie te sinucizi, fie iti folosesti creierul si treci peste "iubirea"asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-ai indragostit de o prostituata, este problema ta!
Incearca sa te indragostesti de o fata normala, care sa aiba sex doar cu tine!

| ShamelessQboy explică (pentru AdinaanidA):

Cred ca ai dreptate Adina parcă regăsesc și părerea ei in ceia ce ai zis si ea mi-a zis ceva asemănător si anume; ca daca iubesc cu adevarat pe cineva îl eliberezi chiar si de mine" admir la ea faptul că poate sa fie capabilă să se bucure de fericirea altora fără sa fie geloasa. Adesea ma întreabă dacă îmi place si de alta fata si daca vreau o putem convinge sa mi se alăture în dormitor! Zice că pe ea pur si simplu o face fericită dacă eu sunt satisfăcut! În schimb si ei îi place libertatea si sa nu se simta îngrădită in nici un fel si cred ca se așteaptă ca si eu sa simt la fel pentru ea.
Cred ca intr-adevar este o chestie de diferenta de mentalitate, ea a crescut in Germania la tatăl ei si din ce am observat majoritatea prietenilor eide acolo gândesc la fel ca ea si se pare ca este un mod de gândire mai sănătos, poate ca si eu ar trebui să mă autoeduc sa gândesc la fel si atunci va fi ceva normal si pentru mine, oricum alta soluție nu am pentru ca nu vad ce m-a-si face dacă m-ar părăsi!
Am ă incerc sa fiu mai ascultător, se pare ca aici e problema încăpățânarea mea

| ShamelessQboy explică (pentru Violleta2022):

Treaba e ca prostituatele o fac pentru bani, ea o face de placere, se pare ca are alt mod de gândire este o persoană foarte libertină si nu numai!
Cred ca trebuie sa fac ceva sa o inteleg, sa ma autoeduc, altfel risc sa o pierd Si nu imi permit asta, o iubesc prea mult!

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Corect.Si am mai mult respect pentru prostituate decat pentru una ca ea.Prostituatele o fac din necesitate.
Ea o face din placere corect.Dar s-a angajat intr-o relatie cu tine. Daca chiar te-ar iubi, nu s-ar fi ajuns la chestia asta.Tu esti doar de suport emotional, atat.
Exista cupluri care se iubesc si dupa o perioada au decis sa fie swingeri.Sau intr-o relatie deschisa.Dar chestia asta a fost de comun acord si nu avea nimic de-a face cu libertatea lor.
Nu mai veni cu rahaturi precum persoana libertina ca nu stii ce mananci.

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Pentru ca faci comparatii tampite.Nu poti sa vii sa compari sexul cu bautura preferata si sa spui "ete domne, sunt la fel", pentru ca nu sunt, oricat ai da din cap.Esti vreun feminist de-al 3 val? Pentru ca am vazut aceleasi comparatii tampite pe reddit.
Problema aici este ca ei nu s-a stabilit de la inceput sa fie intr-o relatie deschisa.Ei nu se potrivesc absoluta nici la gandire nici sexual.Mentalitati diferite.
De maturitate, nici nu vorbim.Nici unul dintre ei nu e matur.
Relatia, nu exista. Fata a decis pe cont propriu ca vrea sa treaca prin carusel, iar baiatul nu e nimic altceva decat un tampon emotional.
N-are legatura cu societatea.Societatea ti-a prezentat niste optiuni.Tu alegi daca le urmezi sau nu.N-a scandat nimeni pe la televizor 24/24 ca doar monogamia este permisa.
Si vorbeste despre sex cum ca ar trebuie sa creeze viata si iubire? Ce viata si iubire creeaza aici? Viata e eliminata din start iar iubire? Canci si aia.Aici e pur hedonism.E mai mult de atat de fapt,e dorinta de validare din partea altor barbati.
Exista promiscuitatea,unde casual sex si ONS sunt populare,si totusi,cand o persoana de genul decide sa intre intr-o relatie,e loiala.
Problema aici e cum s-a ajuns la relatie. Daca fata n-a mentionat nimic inainte de comportamentul distinct pe care il are,desi stia ca pe unii ii poate deranja, atunci e un rahat de fiinta umana. Daca s-a mentionat dinainte, atunci baiatul e o carpa de om pentru ca s-a angajat in relatie desi stia obiceiul fetei si incapacitatea lui de a urma acelasi obicei,
O relatie, chiar si deschisa, nu se face cu jumatati de masura.Nu s-au consultat in privinta partenerilor, nu s-a discutat nimic. Fata vrea sa ii aduca fete in pat probabil dar ca sa ii inchida gura si s-o lase in pace sau sa-si aline din vina.
O relatie deschisa trebuie amenajata specific, partenerii sa fie constientii de ceilalti parteneri etc. Exista riscuri de boli.Boli pe care fata asta i le poate aduce baiatului.
LOL.Nu te uiti la situatie? Fata l-a manipulat in asa fel incat toata vina sa cada asupra baiatului.EL e de vina pentru ca nu accepta situatia ei.EL e de vina ca e incapatanat.Ea nu i-a dat absoluta niciun motiv pentru toate astia.E indoctrinarea aici de asemenea natura incat cea de la televizor e copil mic pe langa.
Corect, aici nu e inselat.Inselat ar insemna o distrugere a increderii dintre cei doi.Aici nu e vorba de asa ceva pentru ca n-a fost pic de incredere de la inceput.N-au fost niste reguli stabilite pentru relatie dupa care sa fi fost incalcate.
Promiscuitatea,ONS,casual sex, inselat, etc, fiecare este liber sa isi traiasca viata cum vrea atat timp cat n-are legatura cu mine.Dar sa aiba tupeul sa vina si sa-mi spuna ca alegerea ei este cea normala si a mea cea ciudata, asta nu merge.

| ShamelessQboy explică (pentru MidnightR):

E usor sa judeci din exterior, relatia nu-i un proiect calculat dinainte, pur si simplu te dintr-o aventură ajungi sa te indragostesti de cineva, si devii orb la celelalte aspecte, le iei în glumă in joacă, devii tot mai atasat de ea! Lucrurile au progresat usor usor spre situatia asta acum când simt că nu pot sa traiesc fără ea nu vad alta soluție decât să mă schimb pe mine însumi, o iubesc si ași face orice sa nu o pierd!

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

E pacat.Esti dispus sa te schimbi pentru ea.Ea nu da doi bani pe tine.