| meLyssa_9110 a întrebat:

Tind sa spun ca am un tipar strict dupa care imi aleg un potential partener. dar de ceva timp cred ca m-am indragostit de unul care care nu se incadreaza aproape deloc in cerintele mele.nu-mi pot da seama daca e doar o iluzie sau chiar ma atrage.pana acum am mers pe principiul: inalt, brunet, nici slab nici gras, sa arate bine, sa nu aiba fite si sa fie sincer. respectivul este un blond cu ochi albastri, inaltimea egala cu a mea, nu arata cine stie ce dar stie sa se imbrace incat sa-l avantajeze, este un figurant, vorbeste mult si se baga in seama fara sa-l fi intrebat.si are o vrajeala pe el de ma face sa rad, cu toate astea am iesit de 2-3 ori, am mancat impreuna, ne-am uitat la filme si sambata asta l-am gasit cu alta in club laughing)) nu stiu ce sa fac dar nu-mi pot lua gandul de la el, si imi vine sa rad cand ma gandesc cum stau lucrurile!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Criteriile tale se pot schimba sau pot fi impuse artificial. Este normal sa-ti placa o persoana degajata si sigura pe ea in comparatie cu restul. Pentru ca e o abordare pe care stii ca o poti imprumuta si ti-o doresti. Practic iti place felul cum gandeste si vrei sa te inspiri. Daca a fost si un pic provocator si ai vazut ca zboara repede la alta tipa, te-a lovit si la orgoliu si te-a si zorit cu nesiguranta aia a ta. De multe ori ceea ce credem ca dorim nu este acelasi lucru cu stimulii la care reactionam in viata reala happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vesnica lupta dintre creier si inima!
Dupa cum vezi,desi creierul tau a dat o comanda clara(brunet,inalt),inima l-a ignorat complet.
Acum ca inima a hotarat altceva,stai de vorba si cu creierul si hotarati impreuna, poate le impaci pe amandoua!
Din cate vad, mergi spre un fericit compromis!
Mult noroc!

| cherrybomb a răspuns:

Dragostea de vagabont!winking
Ai grija dragostea de vagabont nu se uita niciodatatongue

| meLyssa_9110 explică:

Nu am de ce sa ma supar,nu aveam nicio relatie incat sa-i reprosez. m-a sunat sambata,cand i-am raspuns mi s-a inchis telefonul si nu s-a mai deschis si pur si simplu vorbea cu una in club la fel cum a vb si cu mine cand ne-am cunoscut. ne-am gasit in club din intamplare,nu ma asteptam sa fie acolo, l-am salutat, a lasat-o pe-aia si restul serii si-a petrecut-o cu mine si prietenii mei. si ideea era ca e singura persoana care e dezinhibata si nu incearca sa para altceva decat este. asta ma atrage happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai indragostit de tipul nepotrivit daca l-ai gasit cu alta in club imi imaginez ce serios e baiatul vb cu el nu te da batuta daca vezi ca i neserios uital