| Sara2 a întrebat:

Toata lumea ma critica, spunandu-mi ca iubitul meu este prea "sters" pentru mine, adica urat, este adevarat ca nu arata tocmai bine dar este un baiat deosebit, parintii prietenii rudele imi zic sa il parasesc si sa caut pe altul straight face, ce sa fac? m-am saturat de placa asta de 5 ani de zile, nu stiu cat sa mai lupt pentru noi

13 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Stii, nu conteaza ce spune lumea! Daca tu esti fericita cu el, daca te respecta si va iubiti, asta conteaza!
Mai bine te desparti de el si iti gasesti unul frumos dar care sa te faca sa suferi?! NU!
Explica-le alor tai ca il iubesti, si asta nu o pot schimba ei! Vor intelege.

| Dariusuu a răspuns:

Ascultă-ţi inima, nu-i asculta pe ei care vor doar să-ţi dicteze ce e bine. Adevăratul că sunt nişte oameni superficiali, ei nu-l văd aşa pe tip cum tu îl vezi dar nu înţeleg asta.
Dacă chiar îl placi pe tip, luptă pentru el.O persoană care îţi vrea binele nu îţi spune că nu e de tine.

Să ai grijă de tine.

| Danysan a răspuns:

Tu esti cu lumea sau cu iubitul tau.Trebuie sa te gandesti ca nu infatisarea conteaza intotdeuna. Daca e un baiat ok si esti fericita cu el putin ar trebui sa iti pese tie de ce zice lumea.Intelegerea e cheia in relatii.Conteaza frumusete interioara mai mult decat cea exterioara -peste ani vei ajunge la concluiza ca frumusete este ceva trecator si ca omul si inima conteaza cu adevarat. Dupa o varsta nu ai nevoie de baietii frumuseii si cu muschii sau nu stiu ce bunaciuni.Ai nevoie de o persoana care sa iti fie alaturi la bine si al greu si care sa te sprijine neconditionat.Nu da cu picioaru la o relatie de 5 ani -altii se casatoresc dupa asa ceva.Baga-ma la prieteni o sa iti trimit ceva sa citesti care sper eu ca o sa iti schimbe dubiile astea pentru totdeuna!

| Exilee a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, eu zic sa-l saruti cu forta in fata lumii cand cineva se mai leaga de el. Ai incredere big grin

| Darkmagic a răspuns:

La ce ai scris tu n-am sa te plictisesc cu multe randuri...
Ati reusit sa tineti o relatie VIE, 5 (cinci!) ani, in secolul sexului iute si al prostiei?
Pai... TINE aproape de baiatul ala, e aur.
Felicitari. happy

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Mie mi se pare ca relatia ta se cam duce si incepi sa te simti singura in ea, fie din obisnuinta fie ceva s-a intamplat de te-a facut sa iti pui aceste noi intrebari.
De obicei intr-o relatie nu se lupta doar o singura persoana ci mai degraba se lupta amandoi si din ceea ce scrii aici nu cred ca ai vorbit cu prietenul tau despre ceea ce simti cu adevarat si ceea ce se intampla. Ia-ti un moment si reflecteaza la cum va fi relatia care o ai in viitor si daca ea te va trage in jos sau te va ridica.
Da conteaza sa fiti la acelasi nivel, dar desigur nu este obligatoriu; dar pentru asta trebuie sa existe comunicare continua si constanta.
Ceva dispare, cauta si vezi ce,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel baiat e iubitul TAU, nu al lumii, care nu stie altceva decat sa critice!
Lumea nu ti-a cerut tie parerea cand si-a ales partenerii, asa ca nu mai da importanta!
Conteaza ca va iubiti.
Vrei sa distrugi 5 ani de zile pentru niste vorbe care vor continua sa apara?
Daca te desparti de el, tot te va critica lumea!happy oh go on
Sfatul meu este sa faci ceea ce crezi ca e bine pentru tine si pentru iubitul tau, NU pentru lume! Stii, lumea mai vorbeste si din invidie.
Lupta in continuare; Daca renunti, vei face pe plac "gurilor rele".happy

| kagome17 a răspuns:

Frumusetea nu conteaza asa de mult, ci ceia ce este in interior...lumea tot timpul o sa vorbeasca si o sa spuna ce vor ei dar ceia ce conteaza este ca va impacati bine si ca va simtiti bine impreuna deoarece tu traiesti cu el si nu parinti si rudele. Parerea mea este ca daca tu esti fericita cu el ar trebui sa lupti in continuare, si lasa-i pe ceilalti sa spuna ce vor ei deoarece e viata ta nu a lor.....si pentru feicirea ta merita sa lupti. Bafta si sa stii ca ceia ce nu te doboara te face mai puternica. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| KittyCAT01 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ce spun altii, fa ce simti tu. nu toata lumea e de acord, e normal.
Daca va iubiti nu trebuie sa renunti la el, daca stai cu el de 5 ani inseamna ca iti place asa cum e, si cu bune si cu rele, toata lumea e frumoasa in felul ei :*
Pa, pa love struck

| Ellly23 a răspuns:

Tine-l bine langa tine.

| andrey198996 a răspuns:

Sall, nu-i asculta asculta-ti decat inima si cred ca acea lume nu au auzit de expresia ''nu judeca o carte dupa coperta''

| Angelinayo87 a răspuns:

De cand trebuie sa conteze ce spun altii? Stiu ei ce-i mai bine pentru tine decat stii tu? Eu nu cred. De obicei unii oameni se baga in vietile altora pentru simplul fapt ca propria lor viata este atat de plictisitoare si anosta ca este mai bine sa critice pe altii. Zic eu

| Lau_Laurentiu_1986 a răspuns:

Buna sincer aceeasi placa am patit-o eu si sa termina cu un sfarsit neplacut lupta pana la sfarsi si vezi cum se termina la mine afost un final nefericit multa bafta