| Alina09 a întrebat:

Cum treceti peste o despartire? eu una foarte greu. e primult baiat la care am tinut cu adevarat si plang de cateva zile incoace si m am saturat. nu mai stiu ce sa mai fac sa imi revin... el spune ca odata murea daca nu vorbea cu mine, acum numai stie ce simte. ce sa fac, sunt distrusa? sa il caut in continuare? sad funda happy

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Cauta`l. Dar nu des.
Si cand spun NU DES, nu ma refer, a trecut o ora, gata il caut. Suna`l macar o data pe zi.Pe mess, mesaje si mai mult la tel doar daca te suna el.Totusi nu-l suna mereu. Fa si tu pe indiferenta putin.Iesi putin in oras, cunoaste mai multi baieti, etc.

Daca mai tine la tine te va baga el in seama mai des.

6 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, sfatul meu este sa iti iei inima in dinti si sa mergi mai departe, nu-i arata lui cat de mult suferi, incearca sa iesi cu fetele, sa cunosti si alti baieti, nu s-a oprit lumea aici, daca el te vrea si ii e greu fara tine sigur te va cauta dar atata timp cat lui nu-i pasa... nu-l cauta, nu se merita ai toata viata inainte! bafta

| doinitza12 a răspuns:

Da daca il iubesti vei lupta pentru dragostea ta, eu asta iti zic mai mult nimic

| Andreea_1440 a răspuns:

Buna eu as zice sa va intl si sa vb sa vedeti care si cum sta treaba.si eu am vb 2 ani cu unu si acum de 10 luni sunt cu altu si de fostul nici nu imi mai aduc aminte asa e la inceput simti ca nu poti trai fara el dar cu timpul vei intalni alti baieti si iti va fi mult mai usor, gandeste-te asa de odata ce te-ai desp de el inseamna ca nu era pentru tine. daca nu stie ce simte inseama ca nu te mai iub ca nu mai tine la tine incearca sa iti ocupi timpu cu alte lucruri iesi mai mult cu pr stragnge lucrurile care iti aduc aminte de el makt pentru un timp stergei nr id si toate astea o sa vezi ca o sa treci peste asa sunt si eu la fel ca si tine stau si plang si pe baietii ii doare in 14 unii ca sunt si baieti care pun suflet, nu te mai gandi la el si o sa iti fie bine incearca sa iese cat mai mult sa cunosti pers noi :**:*: succes

| Mike_7143 a răspuns:

Indragosteste-te de altul. Fostul va deveni o amintire placuta din viata ta...winking

| JusTxMe a răspuns:

Nul cauta, e cea mai mare greseala, atata timp cat tu il cauti si vrei din ce in ce mai mult sa va impkti el se va indeparta din ce in ce mai tare de tine, nestiind cu adevarat cu e viata fara tine.de ce nu vrei tu mai bine sa incerci sa-l uiti, sau macar sa-l faci pe el sa creada asta. daca tine la tine, ai sa vezi ca te va cauta el peste cateva zile, da asta doar daca tu nu o vei mai face, daca nu-i vei mai arata ca suferi, pentru ca asa el crede ca oricand sar intoarce tul vei primi inapoi si il vei ierta.indiferenta doare cel mai tare, nu uita asta.:*>big grin

| micuta_6487 a răspuns:

Fi indiferenta si vei vedea cum se intoarce, oh go on ca un catelus... nu-i arata ca te doare, pentru ca va profita de chestia asta.