| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat ca tata are o relatie cu o ata femeie. Prima oara am vazut cand ii scria pe messinger, iar cand aparaeam eu stingea. Dar nu i-am dat importanta. Dupa, am vazut ca a primit 2 mesaje la rand. Si m-am uitat in ele [ stiu ca nu e bine ] si am vazut mesaje in care tata ii spunea,, ingerasule ",, pisi " etc. chestii siropoase. Faza e ca ei ii da mereu primele vesti, iar noi aflam ultimele [ dupa datile in care au fost trimise mesaje ].
Acum mama a aflat cine e, cum e, ce a facut tata. Si eu nu stiu daca sa povestesc cuiva, mamei sau sorii mai mari ce am vazut, imi e frica sa nu divorteze.
Voi ce ma sfatuiti sa fac, sa tac, sau sa vorbesc? De ce?
Va rog sa imi scuzati gateogoria, e cea mai vizitata si am nevoie de raspuns repede.

Răspuns Câştigător
| cazzo a răspuns:

PArerea mea este sa te comporti ca si cum nu ai avzut nimic asa vei salva casnicia familie tale :-) Imi pare rau pentru tiune dar sa stii ca pentru un barbat este nevoie si de o escapada de genul ascesta nu inseamna ca tatl tau nu va iubeste sau nu te iubeste. Ai grija funda?

13 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te bagi.La urma urmei e casnicia lor, e frustrant, ce-i drept, dar e mai bine sa nu te bagi si sa nu starnesti conflicte daca nu ai si alte dovezi in afara de niste conversatii pe messenger, care la fel de bine pot fi, cum se zice,'la misto'. Mama ta isi va da seama ca ceva nu-i in regula in casnicia lor, iar tu ii poti confirma, pana atunci lasa lucrurile cum sunt.

| Libelle a răspuns:

Sunt probleme lor, tu ai viata ta, vezi-ti de ea.
Nu ai la ce sa te bagi.Mai ales ca nu te afecteaza rau pe tine acum. Daca tatal tau nu s-ar fi ocupat de voi, sau ar fi baut mai aveai ceva de zis, dar asa lasa-l in pacea lui.
Astea sunt aventuri, din care o sa iasa singur cand o sa realizeze ca e mai importanta familia decat o femeiusca ce l-a imbrobodit putin. Ii trece lui de ea.

| ELLSSA a răspuns:

La aflarea acestei vesti, mama ta sigur o sa aiba de suferit.Asa ca pentru moment nu spune nimic nimanui.Cu timpul daca mama ta afla ceva, confirma-i si tu acest lucru.Ai grija ce faci! Pup!

| GyeBaek a răspuns:

Vorbeste cu taicatu si spuinei sa alega ori voi ori aceea femeie.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Pai daca mama ta a aflat, lasa-i sa-si rezolve ei problemele, intr-un fel sau altul. bafta

| Comatose a răspuns:

Parerea mea este sa ii zici ca mama ta cu timpul o sa tina si mai mult la el, daca ii zici acum e bine, daca o sa afle mai tarziu nu cred ca va reactiona corect.Ai grija ce faci PUP :* funda?

| Angelofdemon a răspuns:

Buna
daca esti inca un copil taci.
daca ai peste 18 ani minim 16 spune-i.
parerea mea.big grin

| pick1990 a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui.Decat sa fie nefericita mama ta toata viata de acum in colo, mai bine fara. Poate o sa gaseasca alt barbat.

| ela_9708 a răspuns:

Lasi totul asa... sh daca vz ca continua vb ca el sh sp ca nu e bine cea ce face...

| miky_4769 a răspuns:

Vrei ca mama ta sa fie mintita si de tatal tau si de tine? Treaba ta.

| Amyyyyyyy a răspuns:

E cel mai bine sa ii spui si mamei tale si si surorii tale pentru ca tie ti-ar placea ca tatal tau sa o insele pe mama ta? Sau mai bine pune`te tu in situatie daca uh ai fi maritata sa zicem si sotul tau te inseala normal ca ai vrea sa stii deci e cel mai bine si daca divorteaza... tatal tau daca tinea la mama ta nu facea asa ceva si mai ales la voi asa ca daca familia ta va fi destramata va fi din cauza lui cel mai bine e sa vorbesti cu mama ta si cu surorile tale si sa strangi dovezi cat mai multe ptc se poate afla si tu vrei ca mama ta sa il prinda pe tatal tau in pat cu alta? Asa ca mai bine spune-i ca sa nu fie prea tarziu Mult Noroc si Bafta!

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti, nu cu alta persoana poti vorbi cu sora ta, asa e cel mai bine, pana la urma iti faci rau singura daca nu vorbesti cu cineva, nu e bine sa ti in tine, Bafta scumpiko!

| FallenAngelll a răspuns:

Parerea mea este ca orice ai face ar fi mai bine sa faci repede si sa faci in asa fel incat sa nu se desparta
trebuie sa lupti pentru ai tine uniti si nu ma refer sa lupti cu sabii si topoare si sa lupti cu mintea sa te gandesti ce si cum trebuie sa faci ca sa nu se despartatonguetonguetongue