| LighteD a întrebat:

Tot aud mai nou problema asta legata de relatiii, adica :
2 persoane formeaza un cuplu sa zicem un an de zile iar pe urma apar probleme, certuri etc. si uneori ei dau vine pe "nepotrivirea de caracter, pe compatibilitatea zodiacala".
Voi cei care aveti o relatie de cativa ani, chiar credeti ca asta v-a influentat modul de alegere a pers.iubite...sau a rezistat mai mult relatia daca ati ales zodia cu care v-ati potrivi in zodiac? happy

Răspuns Câştigător
| anamaria06 a răspuns:

Eu nu ma potrivesc cu iubitul meu din punct de vedere zodiacal dar totusi suntem impreuna de 3 ani si pot spune ca ne intelegem foarte bine. conteaza si ascendentul. lucrurile cele mai importante intr-o relatie sunt comunicrea si increderea. pe parcursul unei relatii o sa intalnesti multe obstacole si daca stiti sa le depasiti o sa rezistati impreuna, daca nu o sa intampini probleme care o sa fie, din ce in ce mai mari si in final o sa ajungeti sa va despartiti.

4 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Zodia nu conteaza deloc

| cristi0005 a răspuns:

Nu e vorba de nepotrivire de caracter, sau lipsa de sentimente, e doar problema de rutina, de aceiasi "pozitie". poti aduce ceva nou in relatie printr-o jucarie erotica. Si eu am avut probleme de genul si am intrat pe www.mysex-shop.ro si am achizitionat cateva jucarii interesante.

| LighteD explică:

Nu cred ca intelegeti ce vreau sa spun. Voi chiar n-ati observat cA unele persoane nu se pot intelege deloc, sau nu se pot suporta? Mai sunt cazuri in care de ex. esti foarte atras de cineva, e reciproc dar cand incep o relatie.cam nu prea mai merge, sau se potrivesc doar "la pat".In zodiac am citit multe chestii si cam multe de acolo is si in viata de zi cu zi.Dar mna.nu stiu daca e doar o coincidenta sau avem noi "mintea prea inchisa".In orice caz, nu ma refeream la horoscopul zilnic aia-i alata poveste!

| Euforie06 a răspuns:

Desi nu indeplinesc unele conditii puse de tine aici voi raspunde. Cum poti afirma dupa un an de relatie " nepotrivire de caracter" laughing un an nu s-a vazut asta? Sau nici unul din ei nu avea habar ce presupune o relatie?
Chestia cu zodiile mi se pare prostie pura. Odata mi s-a intamplat sa ma vad cu un tip si sa ii spun pe cat sunt nascuta. A facut imediat un calcul si mi-a zis " Vai, noi niciodata nu ne vom potrivi, zodia ta e prea puternica". De atunci am ramas cu "sechele" legat de zodii laughing
O relatie tine mult daca cei doi sunt cu capul pe umeri si stiu sa alunge monotonia.