| andreeaalina a întrebat:

Tot eu va mai intreb ceva. daca ar fi sa fiu insarcinata si sa am ciclu peste sarcina as avea aproximativ 3 saptamani.nu ar trebui sa mi se intareasca sanii? pentru ca nu mi s-au intarit deloc.si starile de greata cand apar? si testul de sarcina cand ar trebui sa il refac? la cat timp dupa ce mi se termina menstruatia asta ciudata? va rog raspuns

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanii incep sa se modifice cam in saptamana 5 de sarcina, deci nu ar trebui sa ai nici un semn in saptamana 3. Starile de greata apar cam in saptamanile 5-6, daca apar (tine cont ca 60% din femei nu le au). testul de sarcina il refaci dupa 7 zile de la aparitia sangerarii.

| jojo_2491 a răspuns:

Nu e neaparat necesar sa ti se intareasca sanii iar stari de greata poti sa nu ai deloc. testul de sarcina poti sa-l faci acum.

| andreeaalina explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri o sa tin cont de ele.si dupa ce imi fac testul o sa va spun cum a iesit