| Xandra13 a întrebat:

TPU Ajutati`macrying Ieri Prietenul meu [sunt impreuna cu el de 5 luni. avem o relatie la distanta de vreo 300 km straight face] mi-a cerut sa facem o pauza de 1 saptamana doua. aseara am aflat de la prietenul lui ca saptamana trecuta se sarutase cu altacrying Pur si simplu m`a inselat. prietenul meu mi-a zis ca nu este adevarat.pana la urma a recunsocut. mi-a zis ca ii lipsea un sarut.si canu este nimic serios intre ei doar o "aventura" sa zic asa. el inca ma iubeste si nu stiu ce sa zic.aseara mi-a trimis un mesaj cu "te iubesc iarta`ma" va rog spuneti-mi ce sa fac. el mai vrea sa fie cu mine. dar eu nu stiu ce sa fac daca ma v-a insela din nou? cel mai rau mi-a picat ca o trebuit sa aflu de la prietenul lui si nu de la el.HELP PLS. Dau FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| Kafeeaua a răspuns:

Buna. Stii ca este un proverb 'Relatia la distanta nu tine', multi incearca sa demonstreze ca nu e asa si nu se incred in acest proverb.
Dar, totusi e la distanta! Tu stii ce face el colo?
El iti spune ca te iubeste si toate alea dar el poate face orice cu constiinta impacata ca tu nu esti langa el.
Baieti asa vezi zilnic pe strada. Nu merita. Esti fata, suntem speciale fiecare dintre noi.
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el pana nu e pre tarziu, stiu ca o sa fie greu sa il parasesti, fiindca 'Noi gandim cu inima, si cei mai multi baieti cu capul' (Alt proverb. Sa nu bagam toti baietii in aceeasi oala) Incearca sa-l uiti pana nu te indragosteti prea mult de el.
Daca peetreci prea mult timp cu gandul la el o sa fie prea tarziu, nu-l lasa sa te prosteasca!
Aper ca te-am ajutat!
Bafta, si sa faci o alegere cat mai corecta, de data asta nu-ti asculta inima si incearca sa gandesti, sa pui cap la cap toate lucrurile acestea. Pentru ca noi, fetele de obicei gresim mult cand facem o alegere cu inima...si tot noi suferim happy
El poate ti-a spus ca a fost o aventura pentru a nu te pierde, dar hai sa fim seriosi!

10 răspunsuri:
| LolitaLempicka a răspuns:

Te-a inselat nu te iubeste! clar! daca spune ca te iubeste de ce te-a inselat? de ce nu s-a multumit cu tine? absurd.lasa-l,nu te merita. daca a facut-o odata, o va face mereu!

| Marius21s a răspuns:

Bună Xandra13! Pentru ca o relație la distanță să meargă și spre binele tău, nu ai voie să-ți faci speranțe, vise și nici măcar așteptări. Multe relații de acest gen se termină cu o dezamăgire amară! Oamenii cred că ești puternică dacă nu renunți, dar uneori este invers. Părerea mea este că nu se merită chiar dacă este greu. Cea mai mare greșeală pe care o facem este atunci când iertăm pe cineva cu speranța că nu ne va rănii din nou. Dacă te iubea cu adevărat, nu te trăda și dacă a făcut-o odată, o va face și a-2-a oară! Nu vreau să te descurajez, dar eu zic să-ți găsești un băiat de unde ești tu. Sper că ți-am fost de ajutor cu ceva! Îți doresc o zi cât mai plăcută. Pupici dulci

| CosmyCFRistu1983 a răspuns:

Fetito asteapta sa cresti apoi fa-ti un prieten palpabil care sa te poata atinge si saruta atunci cand vrea

| NoNameNoName a răspuns:

Imi pare rau pentru voi...
Parerea mea este sa-i mai dau 1 Sansa si daca nu va merge, sa pune-ti PUNCT Relatiei. Numai bine iti doresc!

| IliAntal a răspuns:

Daca prietenul tau care ti-o zis ca te-o inselat e prieten bun pune-l sa il spioneze trage-l de limba pe prietenul tau si daca se mai intampla da-i papucii

| notname12 a răspuns:

300 km :O? saracul ce vrei sa faca? sigur s-a plictisit de handjob laughing iar acel prieten al lui. nu e prieteni trebuia sa taca. parerea mea

| Xandra13 explică:

Am uitat sa precizez eu am 14 ani[aproape 15] si el 16 [aproape 17] laughing

| jijiji a răspuns:

Hahahah! Mentalitatea unu`i baiat este daca am facut o data fac si a doua oara deci nu stiu ce sa iti zic... probabil te-a inselat deoarece nu te mai vrea si na baietii is posesivi

Mda scuze de nume laughing oricum iti zic sa treci peste gaseste-ti unu in orasu tauhappy

| rubeola a răspuns:

Buna.daca prietenul tau ti-a cerut sa luati o pauza, incearca sa ii respecti dorinta si sa il lasi sa isi faca ``curat`` in ganduriile sale.si tot ce trebuie sa stii tu e ca trebuie sa aveti incredere unul in altu.totusi e de apreciat ca ti a recunoscut ca sa sarutat cu fata aia.tot ce vrei tu sa stii e sa afli de la el, ca doar el stie ce are de gand cu voi, cu timpu o sa vedeti k o sa fie bine... sper ca te ajuta ceva:*

| cristinutzarebecutza a răspuns:

Eu zic ca mai bine te-ai desparti de el...o reletie la distanta nu prea e favorabila te-a inselat odata vrei sa te mai insele odata si sa suferi?sad