| ApexPredator a întrebat:

TPU da ce masturbarea e ca sexul adica cand te masturbezi simti la fel cand faci dragoste ca eu azi am simtit o bucurie de nu mai puteam dau funda cel care zice ca daca simt ca sexu masturbarea

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală, nu il poti asocia cu actul sexual in sine.Rezultatul este acelasi, ajungi la orgasm insa nu esti satisfacut in totalitate.In timp masturbarea iti poate afecta viata de cuplu atunci cand va aparea cineva in viata ta, deoarece psihicul tau reactioneaza la auto-stimulare, totul e sa nu exagerezi cu asa ceva si sa devina obisnuinta.

1 răspuns:
| Jony123 a răspuns:

Nu e la fel ca si actul sexual, masturbarea e doar o inlocuire mai putin eficienta sa zicem. Sexul in sine e mult mai placut dar asta se face de la o varsta!