| anonim2121 a întrebat:

TPU, daca doar iti masezi clitorisul, fara a iti baga diverse obiecte in vagin, asta inseamna ca te masturbezi? Sau te dezvirginezi?
Funda!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este masturbare!
De deflorezi dacă introduci în interior, te miri ce obiecte!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Te masturbezi, nu te dezvirginezi (dpdv fizic). Fizic esti dezvirginata atunci cand himenul este rupt.
Nu-i bai daca te masturbezi, doar sa nu faci o obsesie din asta.

| alone a răspuns:

Inseamna k te atinci si esti curioasa, nrmal k nu te oti dezvirgina asa... oricum nu faci nimic rau vrei doar sa-ti cunosti corpul :-P

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Prima "variantă" reprezintă masturbare.

Dezvirginare înseamnă RUPEREA himenului prin penetrare cu diverse obiecte ( inclusiv cu degetele ) sau prin penetrarea cu penisul.

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Este masturbare. Dar daca nu iti introduci nimic in vagin nu te dezvirginezi. Ai grija la igiena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Renunta la masturbare, este nesanatoasa, practica un sport mai bine, gaseste-ti alte preocupari.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaGeorgiana a răspuns:

Inseamna ca te masturbezi, asta e o forma de masturbare dar nu te dezvirginezi.

| CEl8oo a răspuns:

Te masturbezi.

| Bybi a răspuns:

Înseamnă masturbare. Și e bine să faci asta din când în când să descoperi ce și cum îți place, să te cunoști mai bine. Nu ai cum să te dezvirginezi, himenul nu trăiește la suprafață tongue.

| smilesandtears a răspuns:

Te masturbezi si atata timp cat e doar la nivelul clitorisului nu te poti dizvirginawinking