| tweety21 a întrebat:

TPU, mi.am inceput viata sexuala, dar nu mi.a curs sânge, totusi nu făcusem cu nimeni inainte, si am fost la ginecolog de 2 ori si mi.a spus ca sunt virgina, cum sunt virgina daca mi.am inceput viata sexuala, si de ce nu mi.a curs sânge?

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta oameni buni va dati seama ca in sistemul sanitar exista medici la care le spui ca ai facut sex si ei iti spun ca esti virgina? s sfinte soare sfitne fara de maorte miluestetene pe noi TENSIUNEAAAAAAA

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ti-a curs sange in momentul intretinerii sexului de dezvirginare fiindca ori ai himenul foarte elastic ori perforatia din ea este suficient de larga incat sa se permita trecerea penisului prin himen fara sa-l lezeze sau sa-l rupa. Faci parte dintre cele circa 42% femei care au un astfel de himen. Iata un extras cu un raspuns avizat dat de specialisti : "Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42 dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport, balet, ciclism sau în urcarea unui munte." http://m.descopera.ro/cultura/13625327-de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele Citind articolul vei intelege pe deplin fenomenul. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu ai intrebat medicul ginecolog? Nu ti-a curs sange pentru ca ai himenul elastic. Nu mai esti virgina, din moment ce intre tine si iubitul tau a avut loc un act sexual.

| Oana92 a răspuns:

Ai himenul elastic. De asta ai primit acest raspuns si tot din acelasi motiv nu ai sangerat. Oricum, schimba medicul...

| Felys a răspuns:

Ai himenul elastic si nu s-a rupt, practic esti virgina, posibil sa se rupa dupa mai multe incercari nu imediat, presupun ca nici nu te-a durut prima data

| KNST a răspuns:

Himen elastic.
Teoretic esti virgina, practic esti... femeie. Nu-ti face griji, nu esti singura femeie cu asemenea "problema". happy