| anșa a întrebat:

TPU, urmează o întrebare mai lungă, deci sper să aveți răbdare, în ochii voștri ce înseamnă dragoastea cu adevarat? Eu am început să nu mai cred in tot felul de povești și abureli cu iubirea adevărată etc... Din cauza că: Te iubesc cu adevărat aș face orice pentru tine! Și dacă îi spui în momentul doi că dacă mă iubești cu adevărat si ai sta pentru mine indiferent, ai sta cu mine toata viata și ai întreține relații sexuale doar după căsătorie și pam fuge cât îi e lumea de mare, mie mi se pare rușinos și dezgustător, am ajuns să fiu scârbită de astfel de băieți care își presează iubitele pentru relații sexuale. Aș vrea să se pună în locul lor, după aceea să le spună că dacă m-ai iubi cu adevărat ai face asta pentru mine, dar ideea e că dacă tu m-ai iubi cu adevărat m-ai aștepta. Nu își dau seama că pentru seara lor de plăcere nu numai că te umplu pe tine de griji cu: vai dacă rămân gravidă, dacă se laudă si zice la toți, simți o tonă de durere etc... Și pentru ce? Pentru el care ce? Și pe ei îi doare la nicăieri, că dacă îi iubești cu adevărat, ai face-o pentru ei. Dar ei dacă te-ar iubi cu adevărat ar face si ei orice pentru tine, te-ar aștepta și te-ar respecta până la urmă tu nu te umpli cu nimic.
Tu primesti mii de goluri iar el super smart de fericit. Ideea e că te iubesc cu adevărat, aș face tot pentru tine sunt minciuni pentru că credem asemenea minciuni suntem numite curv# și proaste si înainte de o relatie serioasă un băiat fraiereste câteva proast#e iar tu poți fi ori următoarea ori norocoasa care îi stă până la capătul vieții. Și odată am văzut un comentariu pe Youtube la un videoclip în care in băiat zicea că are 24 de ani și e virgin, nu că e urât sau altceva chiar chipeș și că nu regretă nimic din cauza că mai întâi vrea să termine studiile să iși aranjeze viața cum trebuie iar după să își facă o familie.Mie mi se pare drăguț și admirabil dar în comentarii erau numai prostul@e haa ha! Trebuia măcar pe la 16 să cauți pe cineva cu experienta. Sau să fraierești o fată înainte de o relatie sau că nu o să te mai ține mult, o grămadă de invidiosi ce săreau ca hienele pe un băiat cu o gândire amiabilă și am ajuns să fiu degustată sincer de restul.Deoarece dacă zici că te iubesc cu adevărat și toate dulcegăriile as face orice pentru tine dar te fapt nu ai face orice pentru ea. Sunt băieți care pur și simplu distrug încrederea a catorva fete pentru lăcomia lor înainte de o relație. Desigur nu toți sunt si băieți serioși, drăguți și fideli iar eu îmi doresc dacă o să găsesc persoana cu care îmi voi petrece toată viața și îmi va zice că mă iubește așa de mult și că ar face orice pentru mine, vreau să îi zic că dacă mă iubește așa mult și este dispus să facă orice pentru mine: vreau să întrețin relații intime doar pentru copii și după căsătorie nu pentru lăcomia lui, pare sărit din context pentru voi sau fenomenal dar eu vreau să cred in iubirea adevărată, sunt dispusă să aștept oricât de mult până la 20 sau 30 de ani sau toată viața. Mai degrabă rămân singură toată viața decât să mă umilesc. Ideea e că cred că un băiat dacă ar intâlni o fată drăguță și ar avea o boală ce o impiedica să aibă relații sexuale s-ar feri de ea ca de ceapă că nu stau pentru o fată doar pentru că o iubesc cu adevărat.
Lumea contemporană contează aspectul si dacă îi satisfaci mai putin capu. Ș dacă le spui că nu vrei să îi satisfaci dispar, nu asta insemnă că nu te iubesc cu adevărat. Păreri?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Ai perfectă dreptate. Eu și soțul meu nu ne-am testat potrivirea sexuală decât după nuntă ( eu aveam 23 de ani, el 24 ) părinții mei la fel(ei aveau 31și 24).Eu am apreciat foarte mult că soțul meu pentru că îl iubea pe Dumnzeu și nu voia să-l supărăm prin curvie a propus să ne căsătorim după 11 luni de relație deși eram încă amândoi studeți desi la început am zis că ne căsătorim după 2 ani când termină armata și ne angajăm amândoi. A văzut ce greu e să ne abținem și a propus nunta mai repede și a fost foarte bine așa, ne-au ajutat și părinții.
Roagă-te ca la menentul ales de El, El să aducă persoana potrivită pentru tine care să vrea ca și tine o familie bazată pe fidelitate și încredere. Să nu te mulțumești cu mai puțin!

25 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Consider că majoritatea fetelor au simtit la un moment dat, ceva similar trăirilor tale.
Repet, nu toată lumea este pentru toată lumea. Tu în ipostaza de fată, ai posibilitatea de a ignora acei băieti de care te plângi. Există băieti toxici, îti dau dreptate, dar nu ai cum să modifici ceva în structura lor.
În cazul în care ai suferit pe seama unuia, acel cineva nu a fost pentru tine.
Nu este tocmai usor să găsesti acel băiat adaptat dorintelor şi nevoilor tale, drept pentru care apreciez faptul că te retragi evitând să joci un rol de victimă dreaptă în filmul "dezlăntuirile societare".
Trăim într-un prezent al plăcerilor carnale, superficialului, frustrărilor şi al arogantei. Cu toate acestea, îti doresc numai bine!

| anșa explică (pentru Ofiintă):

Mulțumesc! In sfârsit un răspuns care nu vine de la un băiat!

| Adry05 a răspuns:

La ce probleme grave de exprimare și scriere ai, nu poate fi asemenea opinie luată în serios. Plus că ce zici tu acolo e rezultatul strict al îndoctrinării religioase și atât. ai o gândire închisă și nesănătoasă. Dar e ok, mai există și alții ca tine, caută-i prin biserici.

| anșa explică (pentru Adry05):

Am scris destul de mult și grăbit, atunci cand cineva are dreptate și cineva e impotriva opiniei cu dreptate normal că îl mănâncă în scorburiță să caute contexte care nu au nici o legătură cu subiectul

| Adry05 a răspuns (pentru anșa):

Păi mi-ar fi luat vreo 3 romane să îți contrargumentez toate prostiile scrise acolo și m-am obișnuit că n-are rost cu îndoctrinații deci nu-mi pierd timpul. Dar lipsa unei coerențe de bază și greșelile de exprimare destul de mari spun din start despre o persoană cât de citită și documentată e. Că n-am văzut pe niciunu, sau într-un procent extrem de mic din cei care susțin că 5g ne face rău sau alte teorii retarde și să aibă un scris măcar decent.
Sper să scoți capul din pământ până la urmă și să revii la realitate, dacă nu, există izolare în pădure să nu te mai supere băieții ăștia răi care îndrăznesc să vrea să facă sex și să nu aștepte 10 ani după tine. Sau, cum am mai zis, la biserică. Sunt destui îndoctrinați ca tine acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce stii tu la 16 ani ce este iubirea adevarată, ai scris mult si fara rost.,

| vwerssus10099 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dragostea adevărată o poți descoperi și la vârste fragedewinking

| Drimmero a răspuns:

Hehe, e greu pana dau ele de gust ca apoi cer si la pachet.

| Freya1 a răspuns:

Stai putin, tu spui lucrurile astea in necunoștință de cauză. Daca nu ai avut o relație serioasă care sa implice tot ce trebuie sa fie intr-o relatie nu ai cum sa iti dai cu parerea despre lucrurile astea.
Binenteles, daca tu vrei sa stai până la 40, 50 de ani necăsătorit sau fara sa iti începi viata sexuală este problema ta, dar nu poti sa generalizezi asa.
În primul rând viata sexuală trebuie sa ti-o începi atunci cand esti suficient de matură sa stii ce implică asta, pe urma sa fi pregătită pentru orce, iar daca tu chiar vrei sa fi sigura ca cel cu care o faci prima oara este băiatul potrivit trebuie sa prinzi experienta in a cunoaste oameni, sa fi suficient de deșteaptă sa nu te lași păcălit etc.
Dacă tu ai 20 de ani si iti faci o relație serioasa cu un baiat si nu va grăbiți câteva luni sa faceti sex, e normal ca la un moment dat sa iti ceara asta.Nu iti va spune "Dacă mă iubești faci asta", dar iti va spune ca se simte atras de tine, ii placi mult iar având în vedere că sunteți de ceva timp împreună ar trebui să încercați si chestia asta.Nu iti poate promite nimeni ca va sta cu tine pana la adânci batraneti pentru ca mentalitate omului se schimba, viata fiecaruia se schimba sau poate chiar sa moara după 2 luni dar asta nu inseamna ca nu trebuie să mai faci sex.Nu poti nici tu sa obligi un băiat de 18, 20 de ani sa se culce cu tine doar dacă iti face copii si te ia de nevasta maine pentru ca e prea tânăr pentru asta.Plus ca daca nu ai relații (nu neapărat intime) nu ai de unde sa cunoasti oameni si mai ales bărbați ce merita sa fie langa tine. Daca tu maine il găsesti pe unu ce spune ca e de acord cu toate planurile tale, ia după câteva luni un an faceti sex, iti face un copil si te ia de nevasta iar după te rupe in bătaie ce faci? Nu iti dai pumni in cap ca nu ai incercat nici macar sa cunosti mai multe tipologii de oameni ca sa poti diferenția un posibil agresor de un om normal?
Trebuie să înțelegi că așa cum nici pe tine nu te poate obliga nimeni sa faci sex, nici pe altul nu poti sa il infranezi de la a face ce ii place.Trebuie să mai înțelegi că sexul se face de la o varsta suficient de matură și atunci cand simti, iar daca tu nu ai simtit încă asta insemna ca nu esti inca pregătită pentru relații serioase si nu ai gasit inca persoana pe care sa o iubesti.Trebuie să mai înțelegi că pentru a face o familie ai nevoie cat de cat de cunostinte in domeniul relațiilor ca sa poti face tu alegerea potrivita si sa fi fericita.Si sa mai sti ca sexul nu este ceva venit din iad sa te chinuie, ci plăcerea amândurora.O sa iti dai seama cand o sa simti sa faci pasul asta, doar sa ai grija sa nu faci alegeri greșite.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nici fetele nu sunt sfinte. Cand e sa fie iubire adevarata nu mai vezi nici defecate, nici pe naiba.

| anșa explică (pentru Marius22222222222):

Eu vorbesc situația fetelor serioase nu de prostituate și de fetele serioase care nu găsesc ceea cea ce doresc un băiat serios nu mă interesează de panarame

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anșa):

Uite. Daca ar fi unu de ex cum sunt EU. Adica sa zica ok ne cuplam, sa fie intr-adevar totul bine dar ai de asteptat pana ma duc eu in Romania fiind in Italia acum. Ce ai face? Stiind ca acolo vezi cupluri sau baieti frumosi si singuri. Iar iubi tau e la 3200 km distanta

| anșa explică (pentru Marius22222222222):

Atâta timp cât e iubire adevărată în persoana de lângă tine ai încredere deplină dacă nu, însemnă că nu e iubire adevărată ci doar iubirea nefericită a unui om care a căutat toată viața mai multe relați neseriose pentru distractie și când vrea ceva serios parteneri serioși nu îl mai bagă în seamă, de oarece e altecva când timpul în învestești într-o relație cu o persoana pe care o iubești ca ochii din cap timp de 4 ani de zile și chiar te căsătorești și trăiești o viața fericită, și e altceva când umbli la curvit și fetele seriose ajung să nu a mai uite la tine ajungând să rămâi în astfel de dubii că mă înșeală.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anșa):

Uitasem de subiectu asta.

| alexalx1234 a răspuns:

Lasa ca si fetele fac exact acelasi lucru. Cunosc persoane foarte ok ce au fost refuzati de toate femeile pe care le-au cunoscut datorita faptului ca ei aveau un handicap fizic sau o boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești de sex de parca ar fi un soi de tortura medievală.
"Nu își dau seama că pentru seara lor de plăcere nu numai că te umplu pe tine pline de griji cu: vai dacă rămân gravidă, dacă se laudă si zice la toți, simnți o tonă de durere etc... "
Contrar a ceea ce crezi, sexul nu e făcut numai pentru bărbați.Nu e "seara lor" de placere, e seara amandurora.Si tu ai parte de aceeași placere. Teoretic.Tu pari sa preferi sa te arunci in fata unui tren decât sa ai un orgasm.
Te umplu de griji? laughing Exista prezervative.Anticonceptionale.Statistic vorbind, ai mai mari șanse sa fi călcata de o masina pe strada decât sa rămâi gravida dacă folosești metode de contracepție. Daca n-aveti amândoi 15 ani si un iq de 80, nu văd de ce s-ar lauda.Sau cum te-ar afecta pe tine asta.Din nou, asta dacă n-aveti 15 ani.
O tona de durere? Habar n-ai ce-i durerea adevarata.
Folosind aceleasi unități de măsura, sexul ar fi cam 1 gram de durere.Si prostia da, dacă ar durea, ar fi 10 tone.Te doare mai mult prima data si-i o durere de 10 secunde.
Revenind la întrebarea ta inițiala, nici eu nu cred ca exista iubirea adevarata, dar nu din motivele tale tampite. Daca iubești cu adevarat nu înseamnă ca trebuie sa stai 10 ani după o tipa pana își face ea curaj sa se dezbrace.O relație se bazează si pe sex. Daca vrei relații intime doar ca sa faci copii, găsește-ți un donator de sperma.
Problema e la tine, nu la ei.Sexul e win-win.Tu ești cea care pierde.Si el ar trebui sa fie tâmpit ca sa te astepte sau sa accepte sa faceti sex numai cu lumina închisă si cu unicul scop de a face copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii oameni văd iubirea diferențiată de sex, tu o vezi ca fiind aceeași chestie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceeași chestie? Nu, dimpotrivă.Eu nu le pot asocia.
Dar in mod normal, iubirea presupune si sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băieții is toata vina nu pot spune că nu sunt de acord, din cauza lor sunt și unele cum sunt astăzi. Daca toți ar alege numai virgine lumea ar fi un loc mai bun laughing

Păi daca tu că fata ai făcut sex cu alții repede pentru că i-ai iubit, și tu nu mă iubesti pentru că mă faci să aștept, atunci de ce sa aștept eu pentru tine? Aș înțelege daca sa zicem, ai fost doar la întâlniri până acum, fara contacte sexuale fara să găsești pe cineva compatibil, nu ai făcut sex in viața da, sigur aștept cum sunt eu sigur poți găsi pe cineva care gândește la fel, daca îmi place de tine dar că alții să te găurească din start și prin toate gaurile posibile și eu să aștept ca prostul, îmi pare rău dar mă lipsesc de la chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Bun. Deci iubirea nu are legatura in mare parte cu nimic din ce ai scris tu aici. Iubirea înseamnă libertate, iubirea nu poate fi condiționată. Iubire = ești. Iubești un om pur si simplu. Dacă îl iubești pentru că, acel pentru că se poate schimba, iar asta categoric nu înseamnă iubire. Poti iubi pe cineva si in acelasi timp să nu vrei sa ai o relatie cu el sau sa-i oferi anumite lucruri. Comportamentul, ce vrea fiecare si asa mai departe nu au legătură cu iubirea. Dar bineinteles ca atunci când iubești iti pasa si asta se vede. Pace!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Gandesti un pic negativist, poate ai trecut printr-o astfel de experienta sau ai invatat probabil din experienta altora ceea ce e foarte bine dar totusi adevarul este ca prima data la o persoana te atrage fizicul cine nu recunoaste asta este ipocrit si dupa pe masura ce trece timpul ajungi sa cunosti acea persoana cu adevarat si te atrage sufletul si caracterul persoanei iubite.In viata asa se intampla este inevitabil, unii au noroc si isi intalnesc din prima sufletul pereche cu care isi petrec toata viata in schimb ce altii trec prin anumite deceptii in dragoste dar nu se lasa batuti si pana la urma efortul le este rasplatit.Iti spun sincer ca este un pic egoist din partea ta sa astepti pana la 20 sau pana la 30 de ani cum ai specificat pana vine dragostea adevarata pentru ca se poate sa iti dau asa un exemplu, tu sa astepti pana la 30 de ani sa zicem si poti sa ai ghinionul sa gasesti pe cineva care nu este compatibil cu tine, ce vei face atunci vei fi dispusa sa mai astepti inca 10-20 de ani? Fii un pic mai optimista in ceea ce priveste dragostea ca nu este chiar atat de rau precum pare, pana nu experimentezi nu ai de unde sa stii.Multa sanatate!

| anșa explică:

Până la urmă dacă ar rămâne ei gravizi și femeia ar avea penis și ei vagin nu le-ar mai surâde la toți viața sexuală

| anșa explică:

Cred că am greșit punând întrebarea pe site ul unde la categoria dragoste și sex răspund numai băieți care pun întrebări numai despre labă și escreție întrebarea mea vreau să aibă un răspuns de la o fată sau o femeie cu capu de umeri nu un lăbar care îi sta gându numai la sex!