| anonim_4396 a întrebat:

Trec direct la subiect:Mie imi place forte mult de o fata de la mine din clasa, ea are un prieten foarte bun si sta cu el si cu alte fete cam in toate pauzele, câteodată vine la mine sa batem palma si ma ia in brate. Nu pot sa o uit, ma gandesc la ea incontinuu. Voi ce părere aveti? Ii place de mine? Mie imi place foarte mult de ea, nu pot să-i spun direct daca ma place sau nu.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Raven a răspuns:

Are un prieten foarte bun sau are un iubit? Dacă e iubitul ei, renunți sau aștepți să vezi ce se mai întâmplă, având în vedere viteza cu care se leagă și se dezleagă relațiile la vârsta asta, n-o să ai mult de așteptat. Dacă nu-i e iubit, du-te și tu în grupul lor în pauze, vezi despre ce se vorbește, spune și tu ceva, imposibil să nu aveți despre ce discuta. Și într-o zi poți să întrebi, mai în glumă mai în serios: "Fetelor, cum ar arăta iubitul/prietenul ideal pentru voi?" și vezi ce răspunde fata care te interesează. Dacă descrierea ți se potrivește cât de cât și se uită la tine când vorbește, e semn că tu ești alesul, poți s-o inviți undeva.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i, de ce nu?
In fond, nu ai ce pierde, dimpotriva, ai toate sansele ca si ei sa-i placa de tine si sa iasa ceva frumos.