| AndreeaDeea1214 a întrebat:

Un baiat ma place dar eu nu il plac. Si i'am zis ca nu il plac dar nu intelege. Ceva statusuri big grin. fundita

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna! Eu am sa ti dau un sfat,adica,tu ti ai facut datoria,i ai spus ca nu l placi,acum ideea este ca trebuie sa te detasezi de el,sa l eviti,sa i lasi suficiente argumente la cer el sa reflectioneze,cum ca nu te intereseaza persoana lui,poate ar fi mai ok,sa iesi cu altcineva sau chestii de genul asta.
Daca el nu vrea sa inteleaga, e prolema lui, tu nu ai nici o vina t ca inimii nu i poti porunci.
Numai bine!

| ViVi99 a răspuns:

Este bine ca te place cineva, iti da acel sentiment de bucurie si de mandrete. Nu e neaparat ca si u sa-l placi, dar nu incerca sa-l injuri si sa-l insulti pentru ca sa te lase in pace. vezi-ti de treaba ta. Daca e un baiat ok, puteti fi amici. Daca tot o sa insiste spune-i cu frumosul ca u nu cauti iubirea acum, dar esti bucuroasa ca te place. Sper ca sfatul meu ti-a fost d foloshappy

| oanard174 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta,daca i-ai spus si nu intelege nu stiu daca mai e ceva de facut,adica tu i-ai spus ce ai simtit,daca el nu intelege, incearca sa stai cat mai departe de el, poate asa se rezolva.

| AndreeaDeea1214 explică:

Ne vedem in fiecere zi si el nu ma poate ignora... ceva idei. sfaturi.etc big grin

| Daniellllll1 a răspuns (pentru AndreeaDeea1214):

Daca este un baiat mai timid (retras) si i-ai spus el a inteles te asigur dar nu cred ca ar accepta faptul ca nu puteti fii nici prieteni (amici), punete tu in locul lui sa iubesti o persoana din toata inima si lui sa nu-i pese.e dureros crede-ma ai vrea sa mori in acel moment.