| Raiiiisa a întrebat:

Un barbat insurat poate iubi o amanta? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cele mai iubite si cele mai urate femei sunt amantele!
Sunt urate de neveste, care le considera responsabile pentru linistea stricata a caminului lor.
Si sunt iubite de barbati pentru evadarea pe care le-o ofera.
De ce si-ar iubi un barbat insurat amanta?
Pentru ca e...altfel.
Pentru ca nu-l pune sa bata covoarele exact cand e meci si nici nu-l mustra ca a strans iar tubul de pasta de dinti la mijloc sau ca a intrat incaltat in dormitor.
Pentru ca e disponibila intotdeauna si n-o "doare" niciodata capul.
Pentru ca e blanda si zambitoare cu el,mereu.
Pentru ca stie sa-l asculte si are inteligenta sa se prefaca ca-l intelege.
Pentru ca amanta nu-l cearta niciodata,se bucura cand il vede si se-ntristeaza cand pleaca.
Pentru ca primeste de la amanta ce are ea mai bun de oferit unui barbat, cu speranta secreta sa-i devina nevasta.
Daca isi joaca corect rolul, posibil sa si reuseasca.
Insa, in scurt timp, va deveni copia fidela a nevestei proaspat parasite si sotul ei...isi va cauta o noua amanta.
Un mic perpetuum mobile uman, o ironie simpatica a sortii, cand nu esti implicat.

38 răspunsuri:
| grab a răspuns:

O poate iubi cand casatoria devine o relatie de respect in care copiii cresc armonios si folositi in comun masina de spalat.
Cand femeia si barbatul convietuiesc monoton si nu mai au putere sa schimbe asta, el simte nevoie de un boost sexual iar ea tanjeste dupa sentimentalismele de inceput.
Atat el cat si ea devin vulnerabili la tentatiile care le pot umple aceste depresiuni.
Ca atare, poti iubi o amanta intrucat dragostea e detasata de nevasta si o ai de oferit cui te satisface. La fel si femeia poate capata aprecieri dulci de la alt *** contra pasarica si m**e ca doar a devenit o experta desigur in atatia ani - bineinteles daca nu asta e motivul monotoniei- (citat manowar).

Important e sa o faci cu cap si departe de casa ca miroase fara sa iti dai seama, si niciodata nu aduci amanta/ul in casa! I said never, but never ever!

greece12
| greece12 a răspuns (pentru grab):

Si tu pe mine!
Sunt femeie!happy

| grab a răspuns (pentru greece12):

Si ce femeie! Zici ca esti amanta.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru grab):

Nu m-as putea multumi niciodata cu jumatati de masura, sa stii.
Sau tot, sau nimic.

| grab a răspuns (pentru greece12):

Mi se pare normal!
Apreciam doar dexteritatea si lejeritatea de a domina. Deocamdata un post/blog. In alte conditii ce vrei tu!
happy

greece12
| greece12 a răspuns (pentru grab):

Sa-i spunem varsta, sa-i spunem experienta....inteligenta e relativa si nu intotdeauna benefica.
Iti multumesc.
Ador momentul in care ajung sa respect o persoana, chiar si necunoscuta.

| grab a răspuns (pentru greece12):

E bine ca iti lasi loc mereu in exprimare si nu folosesti extrapolari si maximul din prima.
Si eu "ador" avatarul tau.
C ya!

| Mirke a răspuns (pentru Raiiiisa):

La fel cum o femeie isi poate iubi si sotul si amantul, e destul de greu sa gaseti tot ce iti place intr-un singur om, ca si la un produs sau serviciu, pentru ca omul e greu de multumit vrea tot timpul sa evolueze nu sa stea pe loc, iar monogamia nu e scrisa in codul genetic, tine mai mult de etica si civilizatie, asa cum poti sa-ti iuesti parintii si fratii, prietenii fara a fie vorba de sex, asa poti sa iubesti si mai multi parteneri, care poate se completeaza, desi nu toti sunt atat de deschisi la asa ceva, iar poligamia ar fi o solutie amiabila.
Eu n-am putut sa accept sa stiu ca prietena mea care aparent s-a despartit de logodnicul ei pentru mine, desi ei inca pareau ca mai aveau chestii de impartit, apoi dupa ce m-am despartit de ea, s-a intors la el, spunand ca inca il mai iubeste dupa 2 ani dupa ce m-a iubit pe mine, probabil ca nu i-am oferit suficient cat sa renunte definitiv la el, si ca sa fim un "cuplu de 3" nu se accepta in gandirea noastra democrata. Desi la musulmani si alte secte este posibil fara probleme.