| bia0000 a întrebat:

Un cuplu ia cina intr-un restaurant de lux. La un moment dat se apropie de masa lor o femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decat sotia.
Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba:
- Cine e fufa asta? - la care sotul raspunde calm:
- E amanta mea!
Sotia riposteaza pe un ton ucigas:
- Divortez! Ma mut inapoi la mama!
Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde:
- Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.
Minute de tacere in clinchet de tacamuri. Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata:
- Cine-i tipa care a intrat cu Mitica?
Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii:
- Este Fifi, amanta lui.
Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand:
- A noastra-i mai frumoasa!

astept bancurihappy

Răspuns Câştigător
| AproapeDeInimaTa a răspuns:

1) O tipa face plaja la mare fara sutien. Sanii ei superbi atrag atentia unui barbat. Acesta se uita,se uita si in cele din urma,incearca sa intre in vorba cu ea: -Puteti sa-mi spuneti cat de calda este apa? -Asculta domnule, raspunde ea iritata. Multa lume m-a luat drept prostituata, dar drept termometru inca nimeni...

2) Scrisoare de la profesoară catre părinţi: "Dragi părinţi, vă rog să-l spălaţi pe Bulă! Miroase!" Răspunsul: "Stimată Doamnă! Bulă nu trebuie mirosit. Bulă trebuie învăţat!"

3) Iubito, tu ai parolat calculatorul? - Da, draga. - Si care e parola? - Data nuntii noastre. - … la naiba.

4) Ion stă afară în ploaie. Vine nevastă-sa şi îl strigă: − Mă, Ioane, hai în casă că plouă! − Lasă, fă. Stau afară, că plouă şi aici!

5) Doua vecine se cearta intre ele: - Nenorocito! Barbatul meu iar a dormit la tine azi-noapte! Cealalta: - Poate la tine doarme, la mine sta treaz …

6) Doi directori de banca se lamenteaza : - Asculta la mine, daca nenorocita asta de criza va continua in ritmul asta, vom ajunge sa cerem cu totii de pomana! Celalalt priveste nedumerit si intreaba : - Cui?

7) Judecătorul întreabă martorul la proces: - La ce distanţă v-aţi aflat de locul accidentului? - La 6 metri şi 75 de centimetri. - Şi cum de ştiţi aşa de exact? - Când am văzut accidentul, mi-am dat seama pe loc că voi fi întrebat la proces de vreun tâmpit şi am măsurat...

8) O bandă de hoţi opreşte un autocar. Şeful bandei dă sarcini oamenilor săi: - Bărbaţii să fie jefuiţi, iar femeile să fie violate! Un bandit mai milostiv spune: - Şefule, măcar pe femei să le lăsăm în pace! La care se aude o voce de femeie: - De ce te amesteci în treburile şefului tău?

9) Bunik era pe patul de moarte, îşi cheamă nepotul la căpătâiul ei şi zice:Nepoate, vreau ca tu să moşteneşti averea mea.Vila, ferma şi toate animalele de ksă plus cele 22 de milioane toate vor fi ale tale. Wowww! Exclamă nepotul.Mulţumesc bunico, nu ştiam că ai aşa o avere. Unde este ferma de care vorbeşti? Bunica răsp, dându-şi ultima suflare:Pe Facebook

10) Se cauta politisti cu cunostinte de limbi straine. Examinatorul intreaba: - Candidat do you speak english? - Haaaaaa? - Respins, urmatorul - Candidat do you speak english? - Haaaaaa? - Respins, urmatorul - Candidat do you speak english? - Yes, I do! Examinatorul: - Haaaaaa?

5 răspunsuri:
| MuñequitaLoka a răspuns:

laughing e bun bancul, il stiam

| bsb a răspuns:

Tare bancuuuul

Un beţiv povesteşte altui beţiv:
- Şi, cum mă duceam liniştit spre casă, deodată simt că cineva mă calcă pe mînă!

| bsb a răspuns:

Doi beţivi ies dintr-un bar. Unul din ei vede un cîine care-şi lingea c****le. Atunci beţivul zice:
- Ce n-aş da şi eu să pot face asta…
Celălat beţiv spune:
- … hîc ...hîc. dacă-i dai un biscuite cred că te lasă şi pe tine…

| ionuutzuu a răspuns:

Aici e o retea sociala pentru. intrebari nu pentru. bancuri, chiar daca a fost unul cat de cat amuzant.

| Nimikdspus a răspuns:

Într-un parc, stau pe o bancă doi tineri îndrăgostiţi. Un bărbat se opreşte în faţa lor şi se uită lung la femeie.
- Eşti chiar nesimţit, spune băiatul de pe bancă. Chiar nu vezi că domnişoara e cu mine?
- Mă scuzaţi, răspunde bărbatul, dar trebuie să-i cer nevestei cheia de la casă.