| iulicab a întrebat:

Un deget poate duce sperma acolo unde trebuie? Sau chiar este nevoie fix sa ejaculeze penisul acolo? Câți cm înăuntru trebuie sa pătrundă sperma sa ajungă la ovare?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma poate sa ajunga in vagin in mod cert deci cat se poate de sigur si prin intermediul unui deget care este manjit cu sperma si sa ajunga astfel chiar si in fundul vaginului in apropierea colului uterin. In concluzie raspunsul corect la aceasta intrebare este un categoric DA in privinta posibilitatii de a ramane insarcinata cu ajutorul unui deget (manjit cu sperma) insa numai in cazul in care masturbarea este efectuata in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Din acest motiv si masturbarea trebuie sa fie facuta cu multa atentire. Sanatate!