| Lucaci_Florin_1975 a întrebat:

Unde pot cunoaste fete?

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tinder,sentimente.ro

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Ca sa cunosti fete mai bine e sa iesi undeva decat sa stai pe site-uri. Macar te vede de prima oara si nu pateste ca tine cu, toate bune, pana imi vede poza. Asa stii cum stai de la inceput. Nu pierzi timpul cu persoane care posibil sa nu le placa fizicul sau mecla ta. Desi...are si internetul un oarecare avantaj..ca daca reusesti sa ii sucesti cat de cat mintea din vorbe, ii pare ca esti ceva mai aratos decat esti in realitate cand te intalnesti live.winking

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Tu agati fete pe strada? internetul e foarte bun ca prim pas, dar sa nu faci relatii virtuale, nu ma baga pe mine ca exemplu ca eu nu caut nimic, eu stau pe TPU din interes sa ajut nu sa agat fete

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu cauti pe naiba, iar incepem?!? Una zici si alta e de fapt. Rar am vazut pe cineva mai disperat sa aiba o relatie cu o femeie si in acelasi timp sa declare contrariul.

"Tu agati fete pe strada?"

Nu e un sport de performanta, dar da, am cunoscut femei la coada la casa la hypermarket, la benzinarie, la receptie la hotel, la piscina, in timp ce imi exercitam atributiunile profesionale si in alte locuri diferite de internet sau locuri clasice gen club, bar, etc.
E o mare ceata in mintea ta, fara suparare, dar intai faci femeile neserioase, tarfe si mai stiu eu cum si tot tie ti se pare incredibil de complicat sa intri in vorba cu ele, sa le "agati" cum spui tu.
Bineinteles ca nu poti face asta oriunde, oricand si cu oricine, dar daca exersezi o sa-ti dai seama cand si cu cine ai sanse. Trebuie doar sa inveti sa observi si sa stii sa interpretezi ce vezi.
Pe de alta parte, degeaba ti se aliniaza astrele daca tu deschizi gura si zici vreo tampenie. Sau mai rau...nu zici nimic.

Apropo, invata-te sa spui femei in loc de fete, la 27 de ani ai tai, nu mai agati fete, chiar daca au 18 ani, considera-le femei daca vrei sa fii considerat barbat si nu baiat. Nu ca ar fi rau sa fii baiat, dar nu la varsta asta. La varsta asta femeile vor sa fii barbat nu baiat, iar ele femei, nu fete. E chestie de atitudine.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Una zici si alta e de fapt. Rar am vazut pe cineva mai disperat sa aiba o relatie cu o femeie si in acelasi timp sa declare contrariul.

fi serios,cat de disperat sunt eu dupa o relatie cu o fata? nu sunt deloc,nici macar nu caut asa ceva,nu am de ce minti,dar eu nu vreau sa agat fete,femei, eu nu vreau asa ceva,e greu de crezut ca uni care nu ma cred ca nu cred in dumnezeu,scopul meu pe TPU este sa ajut atat nu am alt scop pe acest site, nu poate spune vreo fata ca eu i am dat mesaje vreodata sau ca am incercat sa vb cu vreuna de o relatie, ca vb cu cu ele nu inseamna ca caut relatie sau sex pur simplu e socializare sau le ajut cum pot, repet nu sunt deloc disperat, mai mult mi as dori un s8

| sweetangels a răspuns (pentru Holiday):

Nici pe departe, toti va grabiti sa pareti batrani si maturi. Chestie de atitudine? Ce atitudine, "alfa", nu? Daca spune uneia de 24 ani de ex ca e fata, nu femeie, fata aia il va considera chiar un compliment. "Zi femei nu fete", cred ca imediat o sa zici "de fapt piz.de, nu femei", ca suna mai macho/golanesc, nu? Mai ai multe de invatat(baietasule)...

| WaterDrop a răspuns (pentru Holiday):

Pfoa, ce hater esti. Saracul RAY sad

P.S: Procedezi corect.

| Holiday a răspuns (pentru WaterDrop):

Ray e baiat bun, dar e cazut in faza aia nasoala ca toata lumea e "pa"interes, ca femeile "ie" toate niste tarfe disperate dupa bani, ca el e urat, ca pana mea, nu e in stare sa atraga o femeie, ca bla, bla, bla, mai bine singur si alte aiureli.

| WaterDrop a răspuns (pentru Holiday):

Si nu-i asa? laughing Are dreptate el, doar ca nu formuleaza problema cum trebuie. Prea multa drama, prea putina ambitie sad

| Holiday a răspuns (pentru sweetangels):

"Ce atitudine, "alfa", nu?"

Evident. Ai vreo problema cu asta? N-ar trebui.

"Daca spune uneia de 24 ani de ex ca e fata, nu femeie, fata aia il va considera chiar un compliment."

Nu e deloc asa, poate tu esti o exceptie, una irelevanta.

""Zi femei nu fete", cred ca imediat o sa zici "de fapt piz.de, nu femei", ca suna mai macho/golanesc, nu?"

Nu. Dar daca te excita iti pot spune si asa.

"Mai ai multe de invatat(baietasule)...""

Bineinteles ca e loc de mai bine. Doar ca frustrarile tale si alte ineptii pe care le debitezi nu ma ajuta, si in general, nu ajuta pe nimeni.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Ray e baiat bun, dar e cazut in faza aia nasoala ca toata lumea e "pa"interes, ca femeile "ie" toate niste tarfe disperate dupa bani
nu e adevarat,nu consider asa fetele,din contra cel mai bine ma inteleg cu fetele,le consider mai mature si mai inteligente ca barbati,pe interes e fiecare om care exista,fiecare vietate care exista, sti asta prea bine
ca el e urat, ca pana mea, nu e in stare sa atraga o femeie
nu am spus ca sunt urat si ca pur simplu eu nu caut relatii, sex de la sexul opus, dar tu nu poti accepta asta, e ca si cum a spune unui homosexual de ce nu i plac fetele diferenta e ca eu nu sunt gay, bisexual, hetrosexual poate sunt asexual nu stiu

nu e in stare sa atraga o femeie, ca bla, bla, bla, mai bine singur si alte aiureli.
nu-mi doresc asa ceva

| RAY a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu toate sunt la fel si barbati au un singur interes sexul, sa fim seriosi

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Pai asta zic si eu, ca nu-ti doresti, doar afirmi asta.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Cand dumnezeu am afirmat eu asa ceva pe TPU? poate in gluma, in mod ironic, de ce dumnezeu as spune asa ceva pe TPU, TPU nu e site de matrimoniale, TPU e o comunitate de ajutor nu de gasit iubita

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Despre ce anume exact spui ca nu ai afirmat? Ca am impresia ca nu ne intelegem.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Cand am afirmat eu ca caut o relatie cu o fata?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Am inteles acum. Nu. n-ai afirmat asta, ba dimpotriva sustii ca nu vrei, dar asa cum am spus, intre ce afirmi si cum e in realitate nu e nici o legatura.
In teorie e si asta o tactica, doar ca nu asa se aplica.winking

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Sincer nu inteleg de ce isi dau tie explicatii, banuiesc ca nu am ce face sau te credeam mai rational, matur, mai ales ca ai semnul ala de ateism

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Intre ce afirmi si cum e in realitate nu e nici o legatura.
ce vrei sa spui prin asta?

| sweetangels a răspuns (pentru Holiday):

Multa bafta! (o sa ai nevoie, crede-ma). La cat esti de ingamfat si de prost crescut (se vede din modul in care vb cu o fata) numai o "sclava isaura" ar putea dori ceva (nicidecum relatie, probabil sa te faca de bani doar) cu tine! O femeie cu demnitate, independenta, care se respecta, iti da cu flit in secunda 2, mucosule. Ai impresia ca nesimtirea inseamna superioritate? Daca tu ai crescut la colt de strada si ai sprijinit cu cotul un bloc, ai impresia ca ai vreo valoare? Nici nu ma chinui sa iti mai scriu, am lucruri mai bune de facut cu timpul meu, nu sa-l irosesc pe mucosi cu ciucurelul mic care se dau aici alfa (wannabe)!

| Holiday a răspuns (pentru sweetangels):

Dupa ce ca te-ai bagat ca musca in curu` calului, afisandu-ti infantilitatea si frustrarile fara sa-ti cer parerea, mai si marai acum precum cainele prin gard...

"Nici nu ma chinui sa iti mai scriu,"

Intr-adevar, cand n-ai nimic de spus, sa scrii e un chin.

| sweetangels a răspuns (pentru Holiday):

Esti atat de retardat si crezi ca totul ti se cuvine, inclusiv timpul meu?! O sa ajungi mai mult ca sigur un homo pasiv, pentru ca la cum vorbesti, nici o fata nu va dori sa stea langa un asemenea primitiv! Probabil nici n-ai avut vreodata o prietena, de aceea esti asa inversunat, si la prima palma primita de la doamna diriginta ai inceput sa plangi! Patetic...

| Freya1 a răspuns:

Oriunde te simti tu confortabil femei si fete sunt peste tot doar tu sa vrei si sa stii sa te comporti

| Holiday a răspuns:

Angajeaza-te intr-o fabrica de textile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisti tat

| Raniaa a răspuns:

Oriunde, tot ce trebuie să faci este să ieşi din casă!

| nhhv a răspuns:

În civilizație.

| anonyymuusss a răspuns:

La școala, pe Facebook, in club, la biserica, la diverse activități, seminarii. Oameni sunt peste tot, depinde când te lovește dragostea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonyymuusss):

Ce faci Grey, cum e fara Mcdreamy?

| vizuk a răspuns:

Pe varianta

| Engür a răspuns:

Pe hi5