| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce se cunoaste ca unei fete i-a venit "ciclu"?

6 răspunsuri:
| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

E neagra pe sub ochi si un pic mai stresata..mai speriata si mai atenta sa nu faca niste lucruri pe care ar putea sa se observe ceva.

| AnnaElena a răspuns:

Iti curge sange de acolo. Inainte de ciclu iti vine un lichid alb si gros (un fel de pregatire de ciclu). Iar apoi sange.

| xDianne a răspuns:

Dacă ştii să ai grijă de tine, nici nu se observă, însă apariţia coşurilor iese în evidenţă.

| Lia09 a răspuns:

Posibil sa te simti foarte rau, sa fii indispusa, sa te enervezi foarte usor si din orice, sa-ti apara si cateva cosuri, dar nu o sa scrie pe fruntea ta ca ti-a venit, asa ca nu cred ca-si poate da cineva seama!
Daca te referi la ce simti inainte de a-ti veni :te doare burta, spatele, sanii, ovarele. Dar asta depinde de la fata la fata. Unele nu simt nimic. Fiecare cu norocul ei!

| Pisicuta2 a răspuns:

Pai inainte s-ar putea sa te doara burta, sanii si ovarele dar nu neaparat depinde dela fata la fata

| Szekszinator a răspuns:

Trebuie sa poarta un ecuson s-ai putem evita usor