| answers98 a întrebat:

Unii dintre cei care activeaza aici stiu ca am probleme cu fetelewinking.
Deci... Pe scurt imi place de cea mai buna prietena de-a mea si cand o spun o spun cu sensul ca imi place foarte tare si i-am spus, iar acum ma cam ignora...
Ea spune ca tacerea ei o sa dureze pana imi trece, dar eu vreau sa o invit la banchet, vreo solutie de iesit din impas?

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Off, asta e problema cu prietenia intre o fata si un baiat... din ceea ce ai spus inseamna ca sentimentele ei nu sunt reciproce si te considera un simplu prieten. Cel mai bine ar fi sa lasi balta deocamdata ideea de a fi cu ea, ca altfel poate o sa o pierzi de tot. Cine stie, peste un timp poate o sa inceapa si ei sa ii placa de tine.

3 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Din cate inteleg eu ea te vrea doar ca amic, nimic mai mult, te ignora pentru ca ii este frica sa nu te indragostesti si mai tare de ea. Nu cred ca e o idee buna sa o inviti la banchet, toate cele bune

| Azµre a răspuns:

Nu.
Ea nu vrea să te vadă mai mult decât ca pe un amic. Asta e clar!
Prin urmare poți discuta cu ea să îi spui că nu te mai interesează persoana ei și preferi să rămâneți amici decât să numai vorbiți deloc.

| answers98 explică:

Bun, am inteles ca sansele sunt impotriva mea, dar totusi nu pot merge singur la banchet si nici o alta fata nu ar veni cu mine... sad Sfaturi?
Nu de alta dar nu vreau sa fiu singurul care nu vine cu o fata la bal.