| Anemius34 a întrebat:

Urgent! Bună TPU, dau funda! Dacă am luat prima pilulă anticoncepțională in a 4 a zi a menstruației, își mai face efectul după 7 zile?
Eu am citit pe prospect că își face efectul in 7 zile, daca iau pilula în 2-5 zi a ciclului menstrual.
Dar sunt în dubii.

1 răspuns:
| Lambruzau a răspuns:

Dubiile o sa ti treaca sau nu! Ori iti vine iar "stop rosu" ori testul barza!
De ce ai luat pastila atat de tarziu? Ai lesinat la partida aia de sex si te-ai trezit dupa 4 zile?