| niki_8739 a întrebat:

V'ati impacat cu fostul|fosta cu care ati avut o relatie de lunga durata. Dupa cit timp? Si pentru cit timp?

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu,pentru ca " ce-i intai, pe urma nu-i ".Evenual.doar daca motivele desparirii nu ni s-au datorat noua, ci unor facori externi.

| Castiel a răspuns:

Daca a fost greseala mea si nu a fost una mare fac tot ce pot sa ma ierte/vice versa dar daca m-a inselat sau sa folosit de mine never!

| fabiola a răspuns:

In dragoste nu se fac,, noduri ''!

| BlueHusky a răspuns:

Nu prea merg "impacarile".

| pisoias29 a răspuns:

Da happy am avut o relatie de 3 ani jumatate, am stat despartiti 8 luni, ne-am reimpacat pentru 3 luni, dar nu a fost sa fie

| noktambul a răspuns:

Nu are importanta durata. Ne-am impacat, a mai mers o perioada si dupa aia ...gata! Ce a fost sa fie a fost, degeaba am mai incercat sa o dregem, ca numai era de dres nimic. Ce era defect in relatie, tot defect ramasese, cu toate incercarile de "depanare". Cand o relatie se incheie, se incheie. Putem ramane in continuare prieteni apropiati, ne putem confesa unul altuia daca simtim nevoia, ne putem baza unul pe celalalt la un necaz, ne putem pastra prietenii comuni, ne facem urari de aniversari, etc si... atat! Ca de la amic la amic. Daca a fost o relatie adevarata ramane in continuare o relatie adevarata, bazata de data asta pe amintiri comune nu si pe trairi comune.

| maya_1225 a răspuns:

Daca o/il iubesti cu siguranta nu conteaza ce zic cei din jur si faci tot ce te duce pe tine capul in momentul respectiv.dar daca deja a trecut ceva timp(cateva saptamani, luni) nu cred ca e bine, sti tu vorba aia.ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust dar daca e de curand si mai exista sentimente nu e rau sa va oferiti o alta sansa relatiei voastre.acu tu sti mai bine ce simti dar ai grija ca la inceput poate o sa simti-ti ca va iubiti la fel de mult dar mai tarziu sa nu apara reprosurile la ce ati facut cat ati fost despartiti etc. daca e ok si treceti peste o puteti numii o relatie reusita:X bafta!

| sirena1 a răspuns:

Tu probabil cauti un raspuns pe placul tau.Parerea mea este ca ar trebui sa cauti in sufletul tau raspunsul si sa faci ce simti, ce iti dicteaza inima (asta daca te afli in aceasta situatie). Merita? Scrie pe o foaie bune si rele din aceasta relatie si vezi daca merita sau nu, pune-le in balanta.In situatii de genul asta sunt cazuri si cazuri, depinde ce probleme erau in acel cuplu...Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu tot am avut o relatie de 5 luni apoi dintr-o stupida cauza ne-am despartit. Apoi peste un an mai incercat odata dar nu a mers atit de bine, numai 2 luni ne'am intilnit.Credca n-a fost sa fie.

| tyby_9230 a răspuns:

Da n-am anpacat dupa o saptamana si niem despertit dupa un an foerte nasol