| Outspoken19 a întrebat:

Cum faci o relatie de lunga durata?

Răspuns Câştigător
| Ofiint? a răspuns:

Buna,

Iubirea se bazeaza pe afectiune, incredere si mult respect.
Cea ce se poate intampla intre doi oameni seriosi care nu tind sa flirteze cu altii.
O relatie serioasa ( de lunga durata) nu pune intrebari legate de sex si pozitii sexuale, ce le mai place fetelor ci le stie pe ale lui.

Daca tu iti iubesti partenera, si ea simte la fel pentru tine indiferent de varsta, vedeti viata la fel sau putin mai diferit, va acceptati asa cum sunteti fara a schimba nimic la voi atunci putem vorbi despre o relatie serioasa.
Numai bine!
pa, pa

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu comunicare, intelegere, incredere si respect reciproc, la fel de mult ca si cu iubire.

| Neimportant a răspuns:

O relatie de lunga durata este greu de obtinut dar nu imposibil. Totul se bazeaza pe iubire,incredere,sinceritate si respect reciproc. Trebuie atentie foarta multa sa nu-ti ranesti partenera prin niste gesturi aiurea,sa-i oferi mereu atentie si clipe amoroase,sa-i spui adevarul in fata fara ocolisuri, sa nu devii rece cu ea, sa-i mai satisfaci cateva dorinte care pot fi indeplinite, sa fii aproape de ea si la bine si la rau, sa glumesti in limita bunului simt si sa ai grija, s-o protejezi si sa nu o lasi sa-si bata joc de tine sau sa profite.

| QuizMaster a răspuns:

Ca taximetristu din Tulcea...ii dai bani la kilometru laughing

| Iwan a răspuns:

O relatie de lunga durata consta in : sinceritate, sa vorbiti deschis despre toate lucrurile, sa iti faci si timp pentru persoana iubita [ dar sa nu iti lasi prieteni pentru ea ], fara certuri.

| Ovydiw a răspuns:

Pai trebuie sa fiti de varsta apropiata, sa aveti pasiuni comune, sa vorbiti frumos, fara injuraturi, sa nu aveti vicii mari (bautura multe, pacanele, etc).
Si trebuie multa intelegere si comunicare, sa poti vorbi cu partener/ul/a orice, fara sa iti fie rusine sau sa te feresti.
Dragostea conteaza si ea la inceput insa Dragostea la o anumita varsta vine din suflet, nu iubesti acea persoana pentru frumusete, o iubesti pentru felul ei/lui de a fi.
Acuma depinde si de unele persoanehappy dar in general asta e o mica retetabig grin
Bafta si numai bine!