| anonim_4396 a întrebat:

Va rog aia cu CAPUL PE UMERI sa imi raspunda.

Poate exista o prietenie intre un baiat si o fata? Fara ca sa existe si alte sentimente?

Exemplu : Ma inteleg foarte bine cu un baiat, ne povestim aproape orice.

Acum jumate de an ii placea de prietena mea, dar de curand l-am intrebat daca mai simte ceva pentru ea si mi-a zis ca nu stie, ca este confuz (eu zic ca din cauza ca a inceput sa vorbeasca cu mine) pentru ca nu stiu, simt ca ar vorbi mai altfel cu mine decat cu alte fete, sau am aceasta impresie doar ca eu incep sa fiu atrasa fizic putin de el?

La scoala inainte era mai rusinos, nu venea la mine decat daca ma prindea singura, ca sa poata vorbi cu mine.Acum vine si cand sunt cu fetele, ma cheama pe unde merge el, daca parintii nu imi dau voie imi spune ca vorbeste el cu ei ca sa ma lase, chestii de genul.

Va rog sa ma ajutati pentru ca sunt foarte confuza.

Pareri, exemple, povesti, cazul vostru, orice e bine venit.

O sa va primiti rasplata. Multumesc

Răspuns Câştigător
| SkyHigh a răspuns:

Nu prea cred ca există prietenie între un băiat şi o fată. în cele din urmă unul v-a ceda. Adică poate el doar te face să crezi asta, până v-a trece îndeajuns ca să-şi arate adevăratele sentimente. (este doar părerea mea). Se poate să fie şi prietenie între voi, dar probabil nu v-a dura mult, deoarece într-un final unul din voi o să-şi găsească iubit/ă şi nu o să mai fie la fel, sau probabil nu v'a fi partenerul/a de acord cu asta thinking Depinde ce vreţi fiecare şi cât de bine ştiţi să vă stăpâniţi sentimentele happyBaftă!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da se poate o prietenie fara sa devina o relatie stabila numai ca unul dintre voi trebuie sa se opuna sentimentului iubirii daca e sa se intample si asa continuati ca amici dar daca vrei sa ajungeti mai departe treaba voastra.

| Libelle a răspuns:

Nu
Astea sunt doar inchipuiri. Unul din ei(in cazul asta el)tine ceva mai mult,si din frica sau tragere de timp devine cel mai bun prieten
Si faptul ca tu, petreci timp cu el, inseamna ca va simtit bine unul in compania celuilalt.deci? atractie intre voi exista

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Salut.
da,poate exista o prietenie f frumoasa intre o fata si un baiat.eu am un astfel de prieten, mie imi place de altcineva, lui de o colega de`a mea.si ne zicem aproape orice, suntem prieteni foarte buni, si nu ne simtim atrasi unul de celalalt.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Heei.eu nu cred ca exista o prietenie intre un baiat si o fata.Asa am crezut si eu la inceput, dar numai pana cand acel baiat p care eu'l credeam un bun prieten mi-a zis ca'i place de mine.Cred ca la tine e la fel.sigur ii place de tine.

| AndreeaEma a răspuns:

Da! Sa sti ca intre doua persoane de sex opus, poate exista o prietenie frumoasa si doar atat. Eu de exemplu am un prieten foarte bun chiar din clasa intai, insa noi am avut cateva probleme, pentru ca acum doi ani, prietenii nostri au inceput sa barfeasca si sa spuna ca intre noi nu poate fi doar o amicitie, iar din cauza lor, ne-am indepartat o vreme, dar acum am trecut peste. In legatura cu tine, sa stii ca si noi (eu si prietenul meu) am avut o perioada in care ne-am placut fizic, dar am decis impreuna ca decat sa stricam o prietenie de dragul de a vedea cum ne sta impreuna, mai bine renuntam. Sper ca te-am ajutat pup:*
P.S: Doar voi doi sunteti in masura sa decideti daca ramaneti prieteni sau daca deveniti mai mult de atat.