| pisicutata a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Sunt cu un baiat de 4 luni si in aceste 4 luni i-am zis de atatea si atatea ori sa fie mai romantic. El a zis ca va fi, ca va incerca dar nimic nu se intampla.La inceput era timid, rusinos dar acum zice ca nu mai este asa.Ca s-a schimbat. Dar nu e romantic! Nu stiu ce sa mai fac. II zic mereu.In plus nu a mai avut nici o prietena pana acum dar eu cred ca dupa 4 luni nu mai este asa rusinos.Nici macar nu ne-am sarutat pana acum.Deci relatia mea e jalnica si nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajute cineva.Nu vreau sa ajung la despartire. Loc de intalnire nu avem deoarece suntem la scoala(clasa a 8a ). Stiu ca veti zice ca e prea devreme pentru romantism dar nu ma refer la sex deci sper sa imi intelegeti problema si sa ii stiti rezolvarea. CE SA FAC?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti barbatii sunt romantici si tu nu ai voie sa ii ceri sa se schimbe. Fie te schimbi tu, fie rupeti relatia.
Daca nu se grabeste sa te sarute, inseamna ca vrea o relatie serioasa, bazata pe sentimente adevarate. Tu vrei doar o aventura, fara mari implicatii si de-aia vrei repede sarutari. Asadar relatia e jalnica strict din vina ta, el face ce trebuie pentru o relatie frumoasa si normala.

greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, il chinui.Nici macar nu i-ai permis sa-ti arate adevaratul lui caracter,care,acum nu mai ai de unde sa stii,poate ti-ar fi placut.L-ai innebunit atat cu romantismul ca bietul baiat nu mai stie cum sa se comporte ca sa nu te supere si, atunci, prefera sa nu mai faca nimic.Este un baiat exceptional daca iti suporta toate astea si inca sunteti impreuna.Rezolvarea problemei este de asemenea, la tine.Tu ai provocat asta, tu o vei inceta.Lasa-l mai in voia lui,incurajeaza-l sa-ti vorbeasca despre el,despre gandurile si sperantele lui,despre cum vede viitorul si vei vedea,cum,incet,incet, va dezvolta un asemenea romantism, ca nu-l vei mai recunoaste.Mult noroc!

| Ririru a răspuns:

Raspunsul ti l`ai dat singura prin "Nu a mai avut nici o prietena." - Personal mi se pare ca are tot dreptul sa fie timid, etc. Pentru ca nu stie cum sa te ia, sa te sarute, etc.Si tu ce vrei, sa te sarute de fata cu toti!?

Invita`l undeva, intr-un parc, unde sa fiti mai singurei. Si fa si tu primul pas. O sa vezi ce bine o sa-ti fie.

| Nobodyy a răspuns:

Pai explica-i cum este o relatie si ca ceea ce aveti voi nu se poate numi asa. Daca este atat de copilaros incat sa nu inteleaga eu zic sa incerci cu alt baiat care merita.Succes.~Yoni.

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Iti zic un singur lucru.

Nici tu dar nici el nu sunteti pregatiti pentru o relatie.
Si eu sunt pe clasa a8a, dar am o relatie de vis cu un baiat cu doar 1 an mai mare ca mine. Suntem impreuna de 7 luni, chiar ieri am implinit... blushing

Din ce ai spus tu. inteleg ca nu va intalniti numai la scoala?
Astepti sa te sarute el?
Tu stii ce inseamna romantic?

Deci.

Intalniti`va dupa scoala. la un suc, cinema, undeva unde va place. Poate pentru inceput va va fi rusine la amandoi. Deci alegeti un loc mai linistit. Poate un parc, stati pe banca.

Saruta`l tu! Din ce ne-ai spus. suna ca si cum tu ai mai fi avut relatii dar el nu. Daca tu ai " experienta " sari tu pe el. Fa`l sa se simta bine. Nu`l pune pe el sa fie romantic daca nici tu nu esti.

Dupa vreo saptamana in care tu faci mai mult " munca " sigur nu va mai fi la fel. Gandeste`te ca el este la inceput. Amintesti cum a fost primul tau sarut. Cat de frica ti-a fost de el. Desi aici nu ai cum sa gresesti!

Stiu cum este sa nu vrei sa renunti al un baiat. Sunt si eu in aceeasi situatie. Am noroc, ma iubeste enorm si ii reciproc. Daca il iubesti si simti ca si el te iubeste dar nu stie sa se comporte cu o fata. ai rabdare. va fi binewinking

Chiar daca lumea spune ca sunteti doar niste copii. Nu ii luati in seama. Dragostea nu are varsta!winking

Succes mult :*

| Astaeparereamea a răspuns:

spune-ne si noua ce intelegi tu prin romantism, iti raspuns dupa ce ne explii ce inseamna romantism pentru o fata dintr-a 8-a

| rMs4u a răspuns:

Ii ceri destul de mult pentru varsta pe care o aveti(are). de ce nu v-ati sarutat in 4 luni? raspunsul e in "intrebarea" ta. nu a mai avut nici o prietena. ceea ce e normal sa fie rusinos. vrei sa fie mai romantic? na avut ocazia.tu il fortezi sa faca unele lucruri care el nu le-a mai facut. din gura mereu va zice...da.nu.etc. fa tu primul pas si o sa fie diferit dupawinking da-i putin curaj.fa-ti timp si iesiti intr-un parc doar voi 2. ia-l tu de mana. ***bativa.ia-l in brate. si incearca sa-l saruti.ai sa vezi diferenta crede-ma!

| Alexandru4234324 a răspuns:

Da nu trebuie sa ii ceri sa fie mai romantic el ar trebui sa isi dea seama "ca ar trebui sa fie mai romantic" Totusi cls 8? Sfatul meu daca aveti candirea matura este sa mergei inainte cu relatia se vedeti pana unde ajungeti si poate o sa fie ceva frumos exact cum iti imaginezi tu sa fie